Al sedyeyi ol tedaviyi

26.08.2009 Çarşamba

Ayağı kırılan 14 yaşındaki çocuk, 2 hastane dolaştı. Hastaneler 'Yer yok' deyince, acılar içinde kıvranan çocuk bu kez Çapa'ya götürüldü. Çapa'daki doktorlar da 'Sedye getirirseniz tedaviye başlarız' dedi!

İstanbul Bahçelievler'de Abdülmelik T.'ye (14) önceki gün ticari taksi çarptı. Kaza sonrası sürücüsü kaçarken, sağ bacağında kırıklar oluşan genç, ambulansla Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

15 GÜN SANDALYEDE BEKLER

Sağlık görevlileri Abdülmelik'i yer olmadığı gerekçesiyle hastaneye almadı. Bunun üzerine hasta aynı ambulansla Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Ancak hasta buraya da aynı gerekçeyle kabul edilmedi. Bunun üzerine acılar içinde kıvranan çocuk, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. İddiaya göre hastayla burada da ilgilenen olmadı. Bu da yetmezmiş gibi bir hastane görevlisi hasta yakınlarına, "Sedye ve boş oda yok. Eğer sedye getirirseniz hastayı tedavi edebiliriz. Yoksa tekerlekli sandalyede 15 gün bekler. Bunun için de imzanızı almamız gerekli" dedi. Bir kağıda yazılan bu ifadelere imza atmayan hasta yakınları tedavi için 4 saat acil serviste bekledi. Geçen süre içerisinde hastanın durumunun kötüleşmesi üzerine çocuk özel bir hastaneye kaldırıldı. Devlet hastanelerini bir bir gezen ancak bir cevap alamayan hasta yakınları duruma isyan etti. Anne Melike T., olayı yargıya taşıyacaklarını söyledi.

BİZE ULAŞIN