Kahramanmaraşlı kahramanlar

27.08.2009 Perşembe

İngiltere'de Türk marketini soymak isteyen 2 soyguncudan birini yakalayıp polise teslim eden Kahramanmaraşlı iki genç, ülkede kahraman ilan edildi

İngiltere Kahramanmaraşlı iki cesur genci konuşuyor. 1 Ağustos günü sabaha karşı bir süpermarkete giren iki soyguncu, kasada bulunan Mehmet Buluş'u bıçakla tehdit ederek, kasayı açmasını istedi. Kasayı açan Buluş, zaman kazanmak için bozuk paraları yavaş yavaş soygunculara vermeye başladı. Arkadaşının tek başına paraları aldığını gören diğer soyguncu da, kendisine de para vermesi için Buluş'a, içki şişesi savurdu. Bu esnada marketin karşısındaki kebap salonundan yemek almak için bekleyen Mehmet Aygün soyguncuları gördü. Aygün, kebapçıda çalışan Dündar Gözcü ile birlikte yardıma gitti.

PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK...
İki soyguncudan biri kaçmayı başarırken, diğer soyguncu Kahramanmaraşlı Mehmet aygün ve Dündar Gözcü tarafından kıskıvrak yakalandı. Soyguncu polise, bıçağıyla birlikte teslim edildi. Polis dedektifi Steve Acott, "Türkler, canları pahasına yardım ettiler" dedi. Gösterdikleri kahramanlığın karşılığı olarak mahkeme, Mehmet Aygün ve Dündar Buluş'a toplam 1.500 sterlinlik (3 bin 750 TL) ödül verecek.


BİZE ULAŞIN