Trafo 'Can'larını yaktı

27.08.2009 Perşembe

2 yaşındaki çocuk evlerinin bulunduğu sokakta abileriyle oyun oynarken saklanmak istedi. Kaldırımda bulunan alçak gerilim trafosunun açık bırakılan kapısından giren küçük çocuk akıma kapılarak ağır yaralandı

Dikkatsizlik ve tedbirsizlik çocukların oyununu drama dönüştürdü. Konya'da 2 yaşındaki Can Hüseyin Sebze, kardeşleriyle evlerinin bulunduğu sokakta oynamaya başladı. Çocuklar saklambaç oynarken, küçük Can da gizlenecek yer aradı. Bu sırada kaldırımın üzerinde bulunan alçak gerilim tarafosunu gören Can Hüseyin oraya koştu. Trafonun arka kapağını açık bulan çocuk hemen içeri girdi. Ancak çocuğun girmesi ile feryat etmesi bir oldu. Can'ın feryadını duyan çevredeki vatandaşlar trafonun kapağını açınca küçük Can Hüseyin Sebze'nin akıma kapılarak yaralandığını gördü.

TRAFONUN KAPAĞINI AÇIK BIRAKMIŞLAR

Hemen Konya Numune Hastanesi'ne götürülen küçük Can, ilk müdahalenin ardından Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Polis ve Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. görevlileri olayın yaşandığı elektrik panosunda inceleme yaptı. Alçak gerilim hattı tesisatını sağlayan trafonun kapağının açıldığı ve çocuğun da açık kapaktan içeri girdiği tespit edildi.
BİZE ULAŞIN