Teğmen tatil arkadaşıymış

Cuma 29.08.2009

Bir teğmenin Münevver'e çektiği 8 mesaj kıskançlık cinayeti iddialarını gündeme getirdi Baba Karabulut 'Mesajdan haberim var' dedi

Etiler'de sevgilisi Cem Garipoğlu tarafından vahşice öldürülen Münevver Karabulut'un, öldürülmeden birkaç saat önce Ankara'da görevli C.Y.C. adlı bir teğmenle 8 kez mesajlaştığının ortaya çıkması, gündeme bomba gibi düştü.

Kayıtlar dosyada
Garipoğlu'nu bu mesajları gördükten sonra kıskançlık krizine girdiği ve Münevver'i bu nedenle öldürdüğü senaryosuna ağırlık verilirken, teğmenin Münevver'in yazlıktan arkadaşı olduğu öğrenildi. Kızının teğmenle konuşma kayıtlarından haberi olduğunu belirten baba Süreyya Karabulut, katil şüphelisi olarak aranan Garipoğlu'nun cinayeti kıskançlık yüzünden mi işledi? sorusuna ise "Kıskançlık ihtimali var mı bilemiyorum. Mesajların adli kayıtlarda olduğunu, dosyaya konduğunu biliyordum" dedi.

'Kahve içer miyiz?'
Teğmenle cinayetin ardından mesajların içeriği hakkında konuştuklarını da belirten Karabulut, teğmenin mesajda "İstanbul'a geldiğimde kahve içer miyiz" diye sorduğunu belirtti. Avukat Altan Altınyurt ise "Savcı ve Münevver'in ailesi bu mesajlaşmadan haberdardı. Cinayetle ilgisi olmayan bir konu. Savcının yaptığı araştırmanın ardından mesajların cinayetle bir ilişkisi olmadığı ortaya çıkmıştı. Cem'in o mesajlara kızdığı doğru değil. Çünkü tasarlanmış bir cinayet" dedi.
BİZE ULAŞIN