Teker yere yapışana kadar yükle oğlum

Cuma 29.08.2009

Adli emanete konulan korsan CD'ler tekrar piyasaya çıkınca polis şüphelendi. Operasyonda 6 polis, bir vali memuru ve bir adli katip gözaltına alındı

Liderliğini 6 kez aynı suçtan ceza alan Davut Dikici'nin yaptığı korsan CD şebekesine "Yarasa" adı verilen bir operasyon düzenlendi. Operasyonda binlerce korsan CD ele geçirilirdi. Ancak ele geçen CD'lerin bir süre sonra tekrar piyasaya sürüldüğünü fark eden polis, teknik takip başlattı. Şebekeye yardım ettiği ileri sürülen biri valilik memuru, biri adli katip ve 6 polis gözaltına alındı. Şebekeyle işbirliği yapan memurların adli emanetten aldıkları korsan CD'leri bir minibüsle "piyasaya dağıttıkları" ortaya çıktı.

12 yıldan 166 yıla kadar hapis
Memurların da dahil olduğu şebekenin duruşması dün başladı. Duruşmada şebekenin ilginç diyaloglarının bulunduğu kayıtlar herkesi şaşırttı. İşte iddianamede yer alan telefon kayıtları: Çete üyesi Mustafa Kömürcü, Özlem adlı kadını arıyor. Mustafa Kömürcü: Bi tanem adliyede bizim toplanan mallar var ya... Onları geri alıyoruz. Bizim adam (Hayrullah Y.) acele edin, her zaman bu fırsatı bulamam dedi. Sebahattin Şakar: Daha kaç çuval var abi? Mustafa Kömürcü: Ya oğlum bura depo zaten. Sebahattin Şakar: Oğlum teker yere yapışana kadar yükle... Bu arada 18 sanığın yargılandığı davada korsan ürün satıcıları, denetmen ve katibin 12 yıl ila 96 yıl, polislerin ise 32 yıldan 166 yıla kadar hapsi istendi.
BİZE ULAŞIN