Kontrolsüz canavar

27.10.2009 Salı

Belediye otobüsü, kavşağa kontrolsüz giren otomobile hızla çarptı Otobüsün altında kalan araçtaki 4 genç ezilerek hayatını kaybetti

İzmir'in Konak ilçesi önceki gece korkunç bir kazaya ev sahipliği yaptı. Mehmet Kandemir (18), önceki akşam arkadaşlarıyla gezmek amacıyla babasından otomobilin anahtarını istedi. Babası ehliyetsiz olduğu için anahtarı vermeyince Kandemir, aracı ehliyeti olan arkadaşı Görkem Düzey'in kullanacağını söyleyerek anahtarı aldı. İkili, arkadaşları Cemre Kaya (17) ve 1 ay sonra askere gidecek olan Namık Kemal Şimşek'i de (20) yanlarına alarak gezintiye çıktı. Ancak içinde 4 gencin bulunduğu otomobil, iddiaya göre Çınarlı semtinde kontrolsüz olarak kavşağa girdi. Bu sırada Tevfik Reşit'in kullandığı belediye otobüsü aniden önüne çıkan otomobile hızla çarptı. Belediye otobüsü, çarpmanın etkisiyle üzerine çıktığı otomobili 10 metre sürükledi. Araçta sıkışan 4 genç olay yerine giden sağlık ekipleri tarafından araçtan çıkartıldı.

'Otobüs normal hızdaydı'
Yaralı gençlerden Düzey ve Karademir olay yerinde, Şimşek ve Kaya ise kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti. Otobüs şoförü Tevfik Yeşil ise gözaltına alındı. Ölen 4 gencin yakınları acı haberle yıkılırken, korkunç kazanın ardından otobüste bulunan yolcular araçlarının normal bir hızda kavşağa girdiğini iddia etti.
BİZE ULAŞIN