Ahmet: Şükran'ı tanımıyorum Şükrü: İkisini birlikte gördüm

27.10.2009 Salı

Konya'da önce eşarpla boğulan, ardından da cesedi su kuyusunda bulunan Şükran Özbakan'ı kim, neden öldürdü?

39 yaşındaki Şükran Özbakan, 5 Ekim'de evinden kapıyı süpürmek için çıkmış, bir daha da geriye dönmemişti. Aile önce sevgilisiyle kaçtı sandı ancak birkaç gün haber vermeyince polise başvurdu. Bundan 15 gün sonra da genç kadının cesedi Konya'nın Kadınhanı İlçesi Kamışlıöz Köyü civarındaki bir su kuyusunda bulundu. Pikniğe giden bir vatandaşın bulduğu Şükran Özbakan, kuyuya atılmadan önce eşarpla boğulmuştu. Peki Şükran Özbakan'ı öldüren kimdi? Yaklaşık 1 haftadır bu sorunun yanıtını arıyoruz. Şükran'la aynı evde yaşayan erkek kardeşinin eşi Dilek, Şükran'ın yaşça genç ve evli biriyle görüştüğünü ve bu sırrı sadece kendisiyle paylaştığını açıkladı. Şükran'ın eniştesi Kamer Öztürk ise Dilek Özbakan'ın Şükran'la ilgili çok şey bildiğini ancak konuşmadığını iddia etti. En çok tartışılan konu ise Şükran Özbakan'ın aradığı iddia edilen telefon numaralarıydı. Çünkü Şükran'ın cep telefonu yoktu, ev telefonları da dışarı aramalara kapalıydı. Bu yüzden sürekli gelinleri Dilek'in telefonunu kullanıyordu. Kaybolmadan birkaç gün önce yaşananları Dilek şöyle anlattı: "Şükran, takvim yaprağına bir telefon numarası yazmıştı. Benden telefonumu istedi, gösterdiği numarayı aklımda tutmuştum. Kaybolduktan sonra yeleğinin cebinde üzerinde numaranın yazdığı takvim yaprağını bulduk" dedi. Şükran Özbakan'ın kız kardeşi Emine Özbakan'ın eşi Kamer Öztürk ise "Gece 2'de gelmiştim eve, Şükran'ın bu telefon numarasının sahibiyle evden kaçmış olabileceğini söylediler. Ben de aradım. Uzaktan akrabam olan Ahmet yazdı telefonumda. Yanında eşi olduğu için konuşmadı ancak daha sonra Şükran'la bir ilgisi olmadığını söyledi. Ailenin bu ifadelerinin ardından bahsi geçen Ahmet A. polis tarafından gözaltına alındı ve iki gün boyunca sorgulandı. Ardından da serbest bırakıldı.

'FOTOĞRAFLARINI KARAKOLDA GÖSTERDİLER'
Ahmet A., Şükran'ın eniştesi Kamer Öztürk'ün uzaktan akrabası… Dilek'in babası Musa Göktaş ile de cezaevinden tanışıyor. Ahmet A., cezaevinde yattığı sırada Musa Göktaş da aynı yerde başgardiyan olarak görev yapıyor. Ahmet A., öldürülen Şükran Özbakan'la telefonla görüştükleri iddiasına şu yanıtı verdi: "Şükran Hanım'ı hiç tanımıyorum. Fotoğrafını karakolda gösterdiler. Benim telefonum o evde sadece Kamer Öztürk'te var. Takvime kim, neden yazdı bilmiyorum. Aile beni neden suçluyor? Benim bu olaylarla hiçbir ilgim yok.

'KAPININ ÖNÜNDE KONUŞUYORLARDI'
Bunun üzerine söze hemen stüdyo konuğum olan Şükran Hanım'ın ağabeyi Şükrü Özbakan girdi: "Ben ikinizi birlikte gördüm…" Bir anda hepimiz şoke olduk. Şükrü Bey sözlerine şöyle devam etti: "Ben dışarıdan gelmiştim. İkisi kapının önünde konuşuyorlardı. Bu iddiayı hemen Ahmet Bey'e sordum… Önce "O zaman neden karakola haber vermedin, neden kardeşine kızmadın" dedi. Ardında da "Şükrü'nün anlattıkları doğru, ancak ben 'Kamer işe gelecek mi?' diye bakmaya gelmiştim. Şükran'ı da görmedim" dedi.
BİZE ULAŞIN