Okul basıp öğretmeni bıçakladılar

Okul basıp öğretmeni bıçakladılar
27.10.2009 Salı

Esenyurt Yusuf Akdaş İlköğretim Okulu öğretmeni E.D., ders verdiği sınıfı basan öğrencisi ve 2 ağabeyi tarafından önce dövüldü ardından karnından bıçaklandı

AĞABEYİ YAKALANDI
Öğrenci dehşeti bir kez daha kendisini gösterdi. İstanbul Esenyurt'ta, aynı sınıfta 2 yıldır tekrar yapan 7/D sınıfı öğrencisi H.C. (16), abileri Ramazan (18) ve İhsan C.'yi yanına alarak dün sabah öğretmen E. D.'nin ders verdiği sınıfı bastı. Öğrencilerin gözleri önünde gerçekleşen baskında, D.'yi yumruklayarak döven saldırganlar, ardından karnından 3 kez bıçaklayarak kaçtı. Kapı nöbetini tutan yaşlı müstahdemi döverek okula girdikleri belirlenen saldırganlardan, olaya sebebiyet veren H.C. (16) büyük abisi İhsan C. ile birlikte kaçarken, öğretmeni bıçaklayan Ramazan C. olaydan kısa süre sonra bıçakla birlikte polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı.

TOKAT YEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan Ramazan C., olaya, H.C.'nin geçtiğimiz Cuma günü okul önünde arkadaşlarıyla yaptığı kavga sonrasında öğretmen D.'den yediği tokatın neden olduğunu söyledi. İddiaya göre aynı sınıfta bulunduğu ve 4 yaş büyük olduğu 2 arkadaşını okul bahçesinde döven 16 yaşındaki H.C., o sırada nöbetçi olan E. D. tarafından arkadaşlarını dövmemesi konusunda uyarıldı. Uyarıya küfürle karşılık veren H.C., D. tarafından tokatlandı. Eve gidip yediği tokadı abilerine anlatan H.C.'nin şikayetiyle de 2 ağabeyi öğretmeni bıçakladı. D.'nin hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN