Doların fazlası çatıdan yağdı

29.10.2009 Perşembe

İzol Aşireti'nden bir çift dünya evine girdi. Yemek ve takı bolluğunun yanı sıra davetliler, çatıya çıkıp gelin-damadın başına dolarlar serpti

Ekonomik kriz nice bankaları devirdi, aşiretlerin kıyısından bile geçemedi... Özellikle düğünlerde ortaya çıkan gösteriş, Şanlıurfalı İzol Aşireti'nde yaratıcılığı da beraberinde getirdi! Kentin ileri gelenlerinden Avukat Mustafa Edip İzol ile Avukat İslim Kökmer'in düğünü 4 yıldızlı Harran Oteli'nde yapıldı. İzol Aşireti'nin düğününe Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İzol Aşireti Reisi Mehmet İzol ve tüm aşiret mensupları katıldı. Ziyafetlerin çekildiği, gelin ile damadın "kuyumcu dükkanı vitrinine" dönüştürüldüğü düğünde gözleri en çok kamaştıran ise dolar yağmuruydu! Çiftin ortaya çıkmasıyla birlikte başlayan dolar yoğunluğu, düğünün sonuna kadar devam etti.

500 bin dolarlık düğün
Bir ara davetliler, yerden havaya savrulan paraları yeterli bulmayınca çatıya çıkıp aşağıya doğru dolar saçtı. Yerlerden toplanan dolarlar, orkestra ekibinin çantalarına doldurularak destelendi. Son zamanlarda moda olan "doları TL karşılığında satma geleneği" de tekrar etti. Davetliler atılan dolarları tekrar tekrar satın alarak, defalarca havaya savurdu. 500 bin dolara mal olan düğüne gelen davetliler, saatlerce halay çekti.
BİZE ULAŞIN