Tinerci dehşeti

30.10.2009 Cuma

4 tinerci genç, metruk bir binada alkol alırken aralarında kavga çıktı. Bu sırada 20 yaşındaki genç arkadaşları tarafından bıçaklanarak öldürüldü

İzmir'de önceki akşam 20.30 sıralarında İsmail Baykal, arkadaşları Zafer Aras (20), Bilal Selvi (19) ve Mehmet Mermerkaya (25) ile Eşrefpaşa'daki metruk bir binada alkol almaya başladı. Zaman zaman tiner de kullandıkları belirtilen Baykal ve 3 arkadaşı arasında bir süre sonra henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Baykal, diğer arkadaşları tarafından göğsünden ve çenesinden bıçaklandı.

TAKSİYLE GÖTÜRÜYORLARDI
İsmail Baykal'ın kanlar içerisinde kaldığını gören arkadaşları, olay yerine taksi çağırdı. Bu sırada vatandaşlar durumu fark etti. İhbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri, 3 genci gözaltına alırken, İsmail Baykal, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak talihsiz genç, bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Anafartalar Polis Merkezi'nde ifadeleri alınan 3 genç, arkadaşlarını bıçaklamadıklarını öne sürüp suçlarını inkar etti.

BİZE ULAŞIN