Attıkları tek bir imza çocuklarına mal oldu

13.05.2009 Çarşamba

Hollanda'da yaşayan Fatih ve Hilal Yıldırım, 6 yıl önce tam olarak anlayamadıkları bir kağıda imza atınca, bütün hayatları alt üst oldu. Yıldırım Ailesi'nin 4 çocuğu, koruyucu aileye verildi

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da yaşayan Yıldırım Ailesi'nin başına gelenler yürekleri dağlıyor. 4 çocuğu elinden alınan anne, 6 yıldır "Yardım edin" diye feryat ediyor. Baba Fatih Yıldırım, 2003'te kızı Esra Yıldırım'ın okulunun yetkililerinin, eşi Hilal Yıldırım'a kızları için "Yardım amaçlı 2 aylığına kampa gönderelim, orada hem iyi bakarız, hem de sen de dinlenirsin" diye bir kağıda imza attırdıklarını söyledi.

ÇOCUKLARINI GÖREMİYORLAR

En büyük kızı Esra'ya Türkiye'ye döneceklerini söylediğini belirten acılı baba, "Kızım benim bu sözümü öğretmenlerine söylemiş. Bu sözüm için mahkemelik oldum. Polisler yaşları 10 ila 7 arasında değişen diğer 3 çocuğumu zorla aldılar" dedi. Hollanda polisi; Esra, İbrahim, Ümithan ve Emirhan isimli çocukları anne ve babalarına göstermiyor. Çocukların aile ile bağlantı kurmasına da izin yok. Baba Fatih Yıldırım, her denemesinde Hollandalı yetkililerden, "Yeterli değilsiniz ve bakamıyorsunuz" cevabıyla karşılaşmış.

SÜREKLİ AĞLIYORLAR

Anne Hilal Yıldırım ise Hollanda'daki yurt şartlarının kötü olduğunu söylüyor. Çocuklarının telefonda sürekli ağlayıp "Bizi alın" dediğini belirten Hilal Yıldırım, "Tam anlamadığım bir kağıdı imzalamam yüzünden bunlar başımıza geldi. Perişanız. Lütfen yardım edin" dedi.
BİZE ULAŞIN