Muhammet kayıp emniyet suskun!

15.05.2009 Cuma

6 yaşındaki Muhammet’ten 1 aydır haber alınamıyor. Çocuğun annebabası tarafından para karşılığı evlat verildiği iddia edilirken, Türkiye emniyet yetkililerinden merakla ‘Nerede’ sorusunun cevabını bekliyor

Türkiye Muhammet'in sır oluşunu konuşuyor. Bundan tam 32 gün önce 6 yaşındaki Muhammet Fırtına, Çorlu'da komşularının evinin önünde oynarken ortadan kayboldu. Bu konuyu 25 gündür ekranlara taşıyan Müge Anlı, izleyicileri adeta ekrana kilitledi. Neredeyse her evde konuşulur hale gelen çocuğun annesi Dilber ve babası Ümit Fırtına'nın çelişkili ifadeleri ise kendi öz anne babalarını bile çileden çıkarıyor.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ
Bugüne kadar küçük çocuktan haber alınamaması hayatta olma ihtimalini zayıflatırken, anne-babanın bu duruma tepkisiz kalması, olay üzerindeki şüpheleri daha da güçlendiriyor. Muhammet'in dedesi, babaannesi ve dayısı bile çocuğun anne babası tarafından evlatlık verildiğine inanıyor. Bu arada anne Dilber Fırtına'nın çocuğun kaybolduğu günle ilgili polise bile yanlış bilgiler verdiği de ortaya çıktı. Zaten aile polise çocukları kaybolduktan 11 saat sonra başvurmuştu. Programa gelen ihbarlar arasında küçük çocuğun Tepecik'ten bir otobüse bindirilerek annesinin büyüdüğü Sinop'un Durağan ilçesine götürüldüğü de var. Ancak tüm bu gelişmelere rağmen emniyet yetkililerinden konuyla ilgili bir açıklama gelmemesi kamuoyunda tepkilere yol açıyor.

'DİLERİM ÇOCUK YAŞIYORDUR'
En çok izlenen program sıralamasında 10. sıraya yükselen "Müge Anlı ile Tatlı Sert programını hazırlayıp sunan Müge Anlı konu ile ilgili açıklamada bulundu. Anlı, "Israrla konunun üzerinde durmaya devam edeceğiz. Annenin doğru söylemediği çok şey var. Kamuoyu bu konuyu annesi tarafından öz babasına teslim edilen küçük Şerefcan'ın annesiyle bağdaştırdı. Dilerim Muhammet yaşıyordur ve şüphelerin aksine ortadan kayboluşunun anne babasıyla ilgisi yoktur. Belki de tüm bu yalan dolan ailenin saklamaya çalıştığı bir başka konuyla ilgilidir. Aksi halde çok üzüleceğim" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN ; ;