Parke dükkanı havaya uçtu 35 yaralı

16.05.2009 Cumartesi

katlı apartmanın altındaki parke imalathanesi, bomba gibi havaya uçtu. Çevreyi savaş alanına döndüren patlamanın ardından çıkan yangında can pazarı yaşandı

Eskişehir'de 3 ay içinde ikinci patlama dehşeti yaşandı. 19 Şubat'ta parfümeri dükkanındaki patlamanın ardından bu kez dehşetin adresi 4 katlı apartmanın altındaki parke imalathanesi oldu.

BOĞULMA TEHLİKESİ

Dün sabah parke satışı yapan dükkanda önce kulakları sağır eden bir patlama yaşandı, ardından yangın başladı. Alevler kısa sürede işyerini ve bodrum kattaki depoyu sardı. Bu dakikadan sonra binada tam bir can pazarı yaşandı. Yoğun duman nedeniyle üst katlarda yaşayanlar evlerinde mahsur kaldı. Dumandan boğulmak üzere olan apartman sakinleri can havliyle çatı ve pencerelere koştu.

4 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Mahsur kalanlar, itfaiye merdiveniyle kurtarıldı. Kurtarma çalışmalarına katılan 2 polis de dumandan etkilendi. Dumandan zehirlenenler, cam kırıkları isabet edenler, dükkan ve sokakta bulunanlarla birlikte 6'sı çocuk, 3'ü polis toplam 35 kişi yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan 4'ünün durumu ağır. Patlamayla ilgili soruşturma başlatıldı. Öte yandan vatandaşlar, doğalgaz ekiplerinin patlamadan bir gün önce binaya gelip çalışma yaptıklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN