1 lira canından edecekti

17.05.2009 Pazar

Motosikletli gaspçılar, çantasını almak istedikleri genç kadını metrelerce yerde sürükledi Mucize eseri kurtulan mağdurun çantasında ise minibüs parası olarak ayırdığı 1 lira vardı

Mersin'de, "İnsanlık nereye gidiyor" sorusunun cevabı niteliğinde bir vahşet yaşandı. Bir sağlık ocağında sözleşmeli personel olarak çalışan Nesibe Tömbük (28), iş çıkışı evine gitmek üzere yola çıktı. Genç kadın gaspçılar tarafından takip edildiğini fark etmeksizin, ara sokağa girdi. Bu sırada motosikletli 2 kapkaççı, genç kadının kolundaki çantayı almak için hamle yaptı. Neye uğradığını şaşıran Tömbük ise saldırganlara çantasını vermemek için direndi. Yaşanan boğuşma sırasında Tömbük, metrelerce sürüklendi.

CADDEDE YIĞILIP KALDI

Yaşanan vahşet ise bir kameraya saniye saniye yansıdı. Olayın ardından saldırganlar kaçmayı başarırken, Tömbük caddenin ortasında kanlar içinde yığılıp kaldı. Talihsiz kadın çevredeki vatandaşların yardımıyla devlet hastanesine kaldırıldı. Yaşadıklarının etkisini üzerinden atamayan genç kız, çantasında sadece 1 lira minibüs parasının bulunduğunu söyledi. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ise kaçan kapkaççıların yakalanması için çalışma başlattı.
BİZE ULAŞIN