'Çocuğu satmışlardır'

18.05.2009 Pazartesi
Muhammet'in kayboluşunun 31. gününde stüdyomuzda, anne Dilber Fırtına'nın en yakın arkadaşı Kader vardı. Dilber "14 Nisan'da belediyeden çıktım, arkadaşım Kader'e gittim. Kızımın bezini değiştirmek için içeriye girdim. Muhammet de kapıdaydı. Döndüğümde yoktu" demişti. Günlerdir yaşanan bu tartışmanın ardından ilk kez konuşan Kader Hanım, hakkındaki iddialara yanıt verdi. 22 yaşlarında güzel bir kadın Kader Hanım… Dilber'in "Çorlu'daki en yakın arkadaşım" dediği kişi… Hurdacı Kemal Bey'in de akrabası. Dilber'in her sorunun ardından adını verdiği arkadaşı…

"ÇOCUK GİTTİ, BİR DAHA GELMEZ" DEMİŞ

Ancak Kader de Dilber'in bugüne kadar yaptığı bütün açıklamaları yalanladı. Kader Hanım'ın anlattıklarına göre, Dilber Muhammet'in kaybolduğu gün kendisine "Bu çocuk gitti, bir daha da gelmez" demişti. Kader, neden böyle konuştuğunu sorunca da cevap vermemeyi tercih etmişti. O günü şöyle anlatıyor Kader: "Muhammet'in gelmeyeceğinden çok emin konuşuyordu. Çok şaşırdık. Dilber'in oğlunun nereye gittiğini bildiğine inanıyorum. Benim düşüncem, annesi ve babası Muhammet'i satmıştır. Çocuk çok bakımsızdı ve sürekli karnı açtı."

GÖRGÜ TANIĞI: DİLBER'İ MUHAMMET KAYBOLMADAN BİR GÜN ÖNCE TEPECİK'TE GÖRDÜM
Bir görgü şahidi, kaybolduktan bir gün sonra Muhammet'i Tepecik'ten Durağan'a giden bir otobüste gördüğünü iddia etmişti. Otobüsün şöförü ve muavini de olayı doğrulamıştı. Çocuk "dayısıyım" diyen esmer, uzun boylu, 30 yaşlarında bir erkek tarafından bindirilmişti otobüse... Aradan geçen günlerin ardından bir başka görgü tanığının ortaya attığı iddia, okları yine Dilber Fırtına'nın üzerine yöneltti. Yeni görgü tanığı Muhammet'in kaybolduğu tarihten bir gün önce, yani 13 Nisan'da Dilber Hanım'ı Tepecik'te görmüştü. Bu iddiaları hemen reddetti Dilber Fırtına… Tepecik'e gitmediğini söyledi. Ancak görgü tanığının bu çarpıcı açıklamaları aklımıza hemen otobüs firması yetkilisi Fikret Bey'e geçtiğimiz hafta gelen esrarengiz bir telefonu getirdi akıllara… Telefondaki ses, "Kaçırılma gibi bir olay yok. Annesi Dilber, Muhammet'in nerede olduğunu çok iyi biliyor. Yakın zamanda kendisi de oğlunun yanına gelecek" demişti.

"DİLBER'İN EVİNDEN PİS KOKULAR GELİYOR"
Hiç kuşkusuz 6 yaşındaki Muhammet'in kaybolması en çok babaannesi Semiha Hanım'ı üzmüştü. Çünkü günler önce elinde Muhammet'in 6 aylıkken kendi kucağında çekilen bir fotoğrafı, gözünde yaşıyla gelmişti stüdyomuza "Torunum kayboldu Müge Hanım…" diye... Görgü tanıklarının, çelişkili açıklamaların ardından o da dolmuştu artık. "Torunumu istiyorum" diye gözyaşı döküyordu. Gelini Dilber ve oğlu Ümit'i suçluyordu. "Ölüsünü ya da dirisi istiyorum Muhammet'in… Bulunsun, eğer bir şey olmadıysa, yaşıyorsa alacağım bunların elinden. Ben bakacağım. Asla vermeyeceğim…" diyordu.

EVDE TORUNUNUN CANSIZ BEDENİNİ ARADI

Semiha Hanım önceki gün öyle bir iddia ortaya attı ki kulaklarımıza inanamadık. "Dilber'in evinden kötü kokular geliyor" dedi Semiha Fırtına… Hemen o gün Çorlu'ya eve koştuk. Semiha Hanım, yatak altlarına kadar didik didik aradı evi... Ne acıdır ki o dağınıklık içinde torununun cansız bedenini bulmaya çalıştı. Allah'a şükür, onun ve komşularının düşündüğü çıkmamıştı. Ama babaannenin gözyaşlarını engellemek mümkün değildi.
BİZE ULAŞIN