Sahte polis tecavüzü

20.05.2009 Çarşamba

Sahte polis, parkta erkek arkadaşıyla oturan lise öğrencisine hakaretler yağdırdıktan sonra tecavüze yeltendi. Gözaltına alınan zanlı, mağdurun yaşı gerekçesiyle serbest bırakıldı

İstanbul'da kendisini polis olarak tanıtan zanlı, bir lise öğrencisine tecavüz girişiminde bulundu. Bakırköy'de, 18 yaşındaki G.K. adlı genç kız, erkek arkadaşıyla birlikte parka gitti. Gençlerin yanına giden ve kendisini polis olarak tanıtan Kemal Altuntaş (39), birden genç kızın erkek arkadaşını tokatladı. G.K.'yi de azarlayan Kemal Altuntaş, annesinin telefon numarasını isteyerek, "Seni annene söyleyeceğim" diye tehdit etti.

ÜZERİNE SPERM BOŞALTTI
Ardından ağlamaya başlayan genç kızı, sorgulama bahanesiyle ağaçlık bir alana götürdü. Sahte polis, burada genç kıza elle tacizde bulundu. Sonra da G.K.'nin pantolonunu zorla çıkarttı ve tecavüz etmeye çalıştı. Zanlı, genç kızın çığlık atması üzerine, mağdurun üzerine spermlerini boşaltarak olay yerinden kaçtı. G.K.'nin sevgilisi durumu polise bildirdi. Olay yerine giden polis, genç kızı ağlarken buldu. Kendisini polis olarak tanıtan bir kişinin tacizine ve tecavüz girişimine uğradığını söyleyen G.K.'nin vücudunda ve iç çamaşırında bulunan sperm örneklerini alan polis, genç kızı hastaneye götürerek muayeneden geçirdi.

TUTUKSUZ YARGILANACAK

Olay hakkında soruşturma başlatan güvenlik güçleri, 5 saat sonra bir nakliyat firmasında hamallık yapan Altuntaş'ı gözaltına aldı. Zanlı verdiği ifadede, "Gençler öpüşüyordu. Kızı uyardım. Ben ona tecavüz etmedim. O benimle kendi isteğiyle birlikte olmak istedi" dedi. Altuntaş, savcı tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

'TEHDİT UNSURU YOK'
Savcı, Kemal Altuntaş'ı serbest bırakma nedeni olarak, cebir ve tehdit suçu oluşmasını ve kızın 18 yaşından büyük olmasını gerekçe gösterdi. Altuntaş, TCK'nın 102/1 ve 35/2 madddeleri uyarınca tutuksuz yargılanacak. 102/1'e göre bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlal eden kişi 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır. 35/2 ise cinsel saldırıya teşebbüsü içeriyor.
BİZE ULAŞIN ; ;