Su kuyusu eceli oldu

22.05.2009 Cuma

Kaynak yapan çocuğun gözleri yandı. Önündeki su kuyusunu görmeyip içine düştü. Çocuğun ailesi kayıp ihbarında bulundu. Polis çocuğun cesedini buldu

İstanbul Ataşehir'de 15 yaşındaki Erhan Aba, ustası ile birlikte bir binaya doğalgaz tesisatı döşemeye başladı. Bu sırada kaynağa çıplak gözle bakana çocuğun gözleri yandı. Ustası Ali Pehlivan ise eve gitmesi için izin verdi.

STRAFORLA ÖRTÜLÜ KUYU

Aba, gözlerinin yanması nedeniyle üzeri straforla kapatılmaya çalışılmış içi su dolu 3 metrelik kuyuyu görmedi. Straforun üzerine basınca da kuyunun içine düştü. Akşam saatlerinde işini bitiren Pehlivan elbiselerini değiştirmek için bir odaya girdi. Odada Erhan Aba'nın elbisesini gören Pehlivan, çocuğun iş kıyafetleriyle evine gittiğini düşündü. ancak geç saatlere kadar oğullarından haber alamayan Aba Ailesi telaşlanmaya başlayıp çocuğun ustasını aradı. Usta, baba Bahattin Aba'ya durumu anlattı. Erhan'ın eve dönmemesi üzerine aile Yakacık Polis Merkezi'ne giderek kayıp ihbarında bulundu. Aba'nın çalıştığı inşaata giden ekipler acı olayla karşılaştı. Odanın içinde bulunan 3 metrelik su kuyusunun içine bakan polis, çocuğun cesediyle karşılaştı.
BİZE ULAŞIN ; ;