Tesadüfün böylesi

23.05.2009 Cumartesi

Üsteğmen, cenazesini kaldırdığı kimsesiz emekli albayın amcası olduğunu öğrendi. Sessizce 4 milyon TL'lik mirasın peşine düştü

Albay Şinasi Yaycı, emekli olduktan sonra da Fatih'teki Katip Kasım Mahallesi İmrahor Hamamı Sokak'taki evinde bir başına yaşamaya başladı. 40 yıl boyunca sadece terzisi ve dükkanını kiraladığı kahveciyle görüşen Yaycı, Şişli'deki dairesi ve Fatih'te kendisinin de oturduğu 4 katlı binanın, aylık 5 bin TL'yi bulan kira gelirine hiç dokunmadı. Yaycı, 40 yılda 4 milyon TL servetin sahibi oldu.

Kimseye fark ettirmedi
Kız çocuklarının' eğitimine önem veren Yaycı, mirasını TEV''e bağışladı. Evini çöp yığını haline getiren Yaycı, ocak ayında beylik tabancasını başına ateşleyerek intihar etti. Emekli subay olması nedeniyle Yaycı'nın cenaze töreni için bir üsteğmen görevlendirildi. Cenazede üsteğmen, tabuttaki soyadın kendi soyadıyla aynı olduğunu fark etti ve babası emekli yüzbaşı Cem Yaycı'yı aradı. Ölen kişinin amcası olduğunu öğrenen üsteğmen bu durumdan kimseye bahsetmedi. Ve definin ardından amcasının mirasının peşine düştü.

Mirası sessizce araştırdılar
Emekli Albay Şinasi Yaycı, toprağa verilirken üsteğmen ile baba Yaycı, trilyonluk mirasın peşine düştü. Cem Yaycı, amcası olan Şinasi Yaycı'nın yıllardır aileden uzak durduğunu anlattığı dilekçesinde "Vasiyetnamenin hazırlandığında amcasının akli melekelerinin" yerinde olmadığını ileri sürdü. Yaycı, TEV'i "yangından mal kaçırır gibi davranmakla" suçladığı dilekçesinde "Vakıf, bütün işlemleri bir oldu bittiye getirmiştir" ifadesine yer verdi.
BİZE ULAŞIN