Şapsal terorist

29.05.2009 Cuma

Paket servis görevlisi olarak çalışan 16 yaşındaki genç, sipariş götürdüğü İlçe Jandarma Komutanlığı'nda terör örgütü propagandası yapınca tutuklandı

Tekirdağ'da trajikomik bir olay yaşandı. Yaklaşık bir yıldır kebapçıda servis elemanı olarak çalışan S.I., daha önce de yaptığı gibi Jandarma Komutanlığı'na sipariş götürdü. Elindeki lahmacunları sahiplerine vermek için bekleyen 16 yaşındaki PKK sempatizanı, bu arada akıllara durgunluk verecek bir harekette bulundu. S.I., komutanlık nizamiyesinde nöbet tutan askere, Abdullah Öcalan'ın kırsal kesimde cep telefonuyla çekilmiş fotoğraflarını gösterdi. Nöbetçi asker de durumu komutanlarına bildirdi. Ardından, Çorlu Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri komutanlığa geldi.

TERÖR PROPAGANDASI

Polisler, 16 yaşındaki S.I.'yı Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Yaşı küçük olduğu için savcılık tarafından ifadesi alınan S.I. terör propagandası suçundan tutuklanma istemi ile nöbetçi mahkemeye sevk edildi. S.I. çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Silivri L tipi cezaevine gönderildi. S.I.'nın yaklaşık 1 yıldır sürekli askeriyeye sipariş götürdüğü öğrenildi.
BİZE ULAŞIN