Şehit olacağını hissetmiş

30.05.2009 Cumartesi

Çukurca'da mayın patlamasıyla şehit düşen erlerden Kemal Özevin, 20 gün önce kendisini ziyarete giden babasına son kez böyle dedi: Gerekirse şehit olurum, yeter ki vatan sağolsun

Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında mayınlı saldırıda şehit olan Er Kemal Özevin'in cenazesi Siirt'te toprağa verildi. Şehit er için Siirt Abdulhakim Sancak Çarşı Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Siirt Valisi Necati Şentürk, 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş, şehidin ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Topçu Yüzbaşı Bayram Bozkurt, "Yüksek milli ruha sahip, fedakarlığın son basamağına çıkmış bir askerin önünde saygı ile eğiliyoruz" diye konuştu.

BABASIYLA KONUŞTU

Komutanın bu konuşmasının nedeni 20 gün önce ailesinin ziyaretinde, şehidin onlara söylediklerinde saklıydı. Oğlunu ziyarete giden baba ayrılık vakti "Kendine dikkat et" diye nasihatte bulunmuştu. Bunun üzerine şehit asker, "Gerekirse şehit olurum. Yeter ki vatanımıza birşey olmasın" diye konuştu. Öte yandan törene Başbakan Erdoğan da mesaj gönderdi.
BİZE ULAŞIN