Tecavüz et serbest kal!

30.05.2009 Cumartesi

Bir büfeye alışveriş yapmak için gitti. Başına gelmeyen kalmadı. Dükkan sahibi ve kardeşi, Kırgızistan uyruklu genç kadına sabaha kadar defalarca tecavüz etti...

İstanbul Gaziosmanpaşa, korkunç bir tecavüz olayıyla sarsıldı. Kırgızistan uyruklu 30 yaşındaki Laila S. önceki gün polise giderek tecavüze uğradığı iddiasında bulundu. Laila S. polise Küçükköy'de M.Ö. (46) ve kardeşi Ö.Ö. (26)'nün işlettiği tekel büfesine gittiğini anlattı. Yaptığı alışveriş karşılığında 50 dolar verdiğini belirten genç kadın, kardeşlerin doların sahte olduğunu ileri sürdüğünü ve kendisine "Seni polise şikayet edeceğiz" dediğini söyledi. Bir süre sonra ağabey ile kardeşinin, dükkanın kepenklerini kapatarak kendisine tacizde bulunduğunu söyleyen Laila S., Ö.Ö.'nün iki kez tecavüz ettiğini anlattı. Evli olan ağabeyi ise bir türlü kötü amacına ulaşamadı. Kırgızistan uyruklu kadının iddiaları üzerine polis kısa sürede iki kardeşi gözaltına aldı.

İDDİALARI REDDETTİLER
Laila S. tecavüze uğrayıp uğramadığının kesinlik kazanması için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Kardeşler ifadelerinde, tecavüz suçlamalarını kabul etmeyerek, Laila S. ile kendi isteğiyle birlikte olduğunu söyledi. İkili tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
BİZE ULAŞIN