Vahşette sperm çıkmazı

31.05.2009 Pazar

Münevver'in çamaşırında bulunan spermin DNA'sı Cem'in babasından alınan kan örneğinin DNA'sı ile uyuşmadı. Yoksa Cem, öz oğul değil mi

Münevver Karabulut cinayetinde genç kızın iç çamaşırından bulunan sperm örnekleri soruşturmayı çıkmaza soktu. Spermlerin kime ait olduğunun bulunması için Adli Tıp Kurumu önce spermlerin DNA kodlarını belirledi. Sonra da Mehmet Nida G.'den kan örneği alınarak mukayese yapıldı. Yüzde yüz olamasa da baba ile oğulun DNA kodları aynı özellikleri taşıyor.

ŞAŞIRTAN BİR SONUÇ
Bu bilimsel gerçekle yola çıkan uzmanlar şaşırtıcı bir sonuçla karşılaştı. Münevver Karabulut'un iç çamaşırında bulunan sperm DNA'sı ile Mehmet Nida G.'nin kan örneği DNA'sı uyumlu değildi. Bu durumda iki ihtimal ortaya çıktı. Birincisi spermin başka bir erkeğe ait olma ihtimali. ikincisi ise daha çok şaşaırtıcı. Eğer spermler Cem Garipoğlu'na aitse, Cem, Mehmet Nida G.'nin öz oğlu değil.

BU SPERM KİME AİT?

Birinci ihtimali değerlendiren polis şimdiye kadar 10 kişinin kan örneğini aldırdı. Kan örneği alınan 10 kişinin de Cem Garipoğlu'nun arkadaşı olduğu öğrenildi. Adli Tıp Kurumu uzmanları Münevver Karabulut'un iç çamaşırında bulunan spermin nicelik ve nitelik açısından cinsel ilişki neticesinde boşalma sonucu oluşmadığı kanaatinde. Uzmanlara göre, sperm, muhtemelen doğal bir temas ile iç çamaşıra geçti. Buradaki ilk ihtimal ise villanın tuvaletindeki klozet. Bu arada Cem Garipoğlu'nun 4 arkadaşına yurtdışı çıkış yasağı getirildi.
BİZE ULAŞIN