Midede uyuşturucu ticareti

Pazar 04.05.2009

Atatürk Havaalanı'nda Afrikalı uyuşturucu kuryesi kadın yakalandı. Zanlının midesinden yarım kilo, kol ve bacaklarından ise 400 gram eroin çıktı

Atatürk Havalimanı'nda 1 haftada ikinci uyuşturucu kuryesi yakalandı. Polis havalimanında Güney Afrikalı 37 yaşındaki Namatheba Rosetta Dlamını adlı kadının hareketlerinden şüphelendi. Gözaltına alınarak polis merkezine götürülen kadın kuryenin kolları ile ayak bileklerine sarılı 400 gram eroin bulundu. Hastaneye götürülerek röntgeni de çekilen kadın kuryenin midesinin kapsüllerle dolu olduğu görüldü. Mide ve sindirim organlarından çıkartılan 28 kapsülü açan polis, zanlının yarım kilo eroin taşıdığını belirledi. Güney Afrikalı kadının kapsüller halindeki uyuşturucuyu yutarak midesine doldurduğu ve 3 bin dolar karşılığında İstanbul'dan Afrika'ya ölüm yolculuğuna çıkmaya hazırlandığı belirlendi.

Yutturan da yakalandı
Polis zanlının uyuşturucuları kendisine Şişli'deki bir evde oturan 2 kişi tarafından yutturulduğunu söylemesini üzerine harekete geçti. Eve baskın yapan polis, Kamerun uyruklu Ernest Bantarmanshang ile Ruanda uyruklu Muhammed Tajudeen Azzez'i gözaltına aldı. Evde yapılan aramada ise yine kapsüller halinde 4 kilo 600 gram eroin bulundu. Ülkesinde futbolcu olan Bantarmanshang'ın Türkiye'ye mülteci konumunda geldiği öğrenildi.

Kapsüller 1 hafta dayanıklı
Uyuşturucunun konulduğu kapsüller mide asidine 1 hafta dayanabiliyor. Kapsüller 3 kat sargı ile hazırlanıyor. İlk 2 katı fırın poşeti naylonu, son katı ise prezervatiften oluşuyor. 3 kat sargı ile iyice sıkıştırılan uyuşturucu dolu kapsüller daha sonra kuryelere yutturuluyor. Sadece 1 kapsülün patlaması halinde ise ölüm kaçınılmaz.
BİZE ULAŞIN