İkizlerin sır ölümü

07.05.2009 Perşembe

9 ay önce doğan Çağrı-Yağmur adlı ikizler beşiklerinde ölü bulundu. Annenin 'Bebeklerimin mama saati götürmeyin' diye feryat etmesi yürekleri burktu...

Adana'da dün sabah bir annenin haykırışları yankılandı. İşsiz olduğu öğrenilen baba Murat (27) ile ev hanımı anne Yasemin Öğüten (25) önceki akşam ikizlerinin karnını doyurduktan sonra beşiklerine yatırdı. Sabah kalkan çift, 9 aylık ikizleri Çağrı ile Yağmur'un uzun süre uyanmaması ve ses gelmemesi üzerine beşiklerine gitti. İkizlerin nefes almadığını gören aile, hemen polisi aradı. Olay yerine giden ekipler, yaptıkları incelemede minik ikizlerin öldüğünü belirledi.

OTOPSİ YAPILACAK
İnceleme yapan savcı ise ön muayeneden sonra çocukların Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılmasına karar verdi. İkizlerin cenazeleri tabutlara konulduğu sırada anne Yasemin Öğüten'in feryatları yürekleri dağladı. Acılı anne, "Onların mama saati. Mamalarını yiyeceklerdi. Yavrularımın beşiğini nasıl sallayacağım. Onları son kez öpüp okşayayım. Ben onlarsız yaşayamam" diyerek gözyaşı döktü. İşsiz olduğu öğrenilen baba Ali Öğüten ise bir yandan gözyaşı dökerken, diğer yandan eşini sakinleştirmeye çalıştı. İkizlerin kesin ölüm nedeni otopsiden sonra netlik kazanacak.

7 AYLIK DOĞMUŞLAR
Öğüten çiftinin yakınları ve komşuları, Çağrı ile Yağmur'un 7 aylık olarak dünyaya geldiklerini, ciğerlerinde sorun nedeniyle 40 gün hastanede kuvözde kaldıklarını söyledi. Çiftin ikizlerinin dışında 2 çocuklarının daha olduğunu söyleyen yakınları, "Anneleri ikizlerinin üzerine titriyordu" diyerek gözyaşı döktü.
BİZE ULAŞIN