Senaryo gibi cinayet

07.05.2009 Perşembe

Polis İzmirli işadamını öldüren katili arıyordu, cesediyle karşılaştı. Babasını öldürttüğü iddia edilen oğul gözaltına alındı. Şantaj yapan kiralık katili de oğulun öldürdüğü anlaşıldı

Film senaryosu gibi cinayet gün ışığına çıkarıldı. 73 yaşındaki Şükrü D.'nin 2007 yılında İzmir Balçova'da öldürülmesi üzerine, polis katili yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, bir süre sonra Şükrü D.'nin sahibi olduğu tel çit imalatı yapılan işyerinde çalışan Mehmet Şimşek'in (32) kayıp olduğunu tespit etti. Şimşek'in yeğenini bulan ekipler ifadesini aldı. Yeğeni, Şimşek'in kendisine "Şükrü D.'yi öldürdüğünü anlattığını'' söyledi.

BABASINI ÖLDÜRTTÜ MÜ

Bu arada polis, Mehmet Şimşek'in arkadaşları M.Ü., M.A. ve M.T.'nin, öldürülen Şükrü D.'nin oğlu M.D.'den para sızdırmaya çalıştıklarını belirledi. Ekipler, Şimşek'in üç arkadaşı ile Şükrü D.'nin oğlu M.D.'yi (44) gözaltına aldı. M.D., Şimşek'in kendisine "Babanı öldürdüm, seni de öldürürüm" diyerek 2 ayda 250 bin TL aldığını söyledi. İşadamının oğlu, Şimşek'in para istemeye devam etmesi üzerine öldürüp bağ evinde gömdüğünü anlattı. Yapılan kazıda Şimşek'in cesedi çıkarıldı. Gözaltına alınan Şimşek'in arkadaşları, M.D.'nin babasını Şimşek'e öldürttüğünü duyduklarını söyledi. M.D. ise bu iddiayı kabul etmedi.

BİZE ULAŞIN