Cumartesi kar yağışı hızlanacak

Cumartesi kar yağışı hızlanacak
21.01.2010 14:36 Güncelleme: 21.01.2010 14:37

İstanbul Valisi Muammer Güler, dört gözle kar yağışını beklediklerini belirterek, "Bu yağan karı, kar yağışı olarak kabul etmiyoruz, Cumartesi günü yoğun kar yağışı gelecek" dedi.

Vali Muammer Güler ve İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, karne tatili öncesi öğrencilerle birlikte Eyüp'teki Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi'nde yunusların gösterisini izledi. Çocuklara karne hediyesi niteliğindeki gösteride, 3 yunus, 1 fok balığı ve beyaz balina hünerlerini sergiledi. Vali Güler ve Milli Eğitim Müdürü Yıldız, öğrencilerle birlikte izledikleri gösteride keyifli dakikalar geçirdi. Öğrencilere seslenen Vali Güler, tatili iyi değerlendirip, kitap okumalarını tavsiye etti.

Çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Güler, "Çocuklarımız tatilde kitap okuyup, çeşitli etkinliklere katılsınlar. Rehber öğretmenleri onlara neler yapabileceklerini anlatır. Kar yağışı da zaten bu tatilin arasına girecek. Onu da değerlendirebilirler. Bizim için de iyi oldu. Okulları tatil etsek mi etmesek mi olmayacak. Okullar tatil, kar yağsın. Onlar bizim geleceğimiz, onlardan çok umutluyuz" şeklinde konuştu.

Karneleri kötü olan öğrencilerin ailelerin de seslenen Güler, "Öğretmenlerimiz çocuklarımızın geleceği için her şeyi yapıyorlar. Çocuklarımızın yetenekleri ölçüsünde yapacakları şeyler var. Bence aileler de karamsarlığa kapılmasınlar. Rehber öğretmenleri ile gerekli görüşmeleri yapsınlar. Eğitim sistemi herkesi gideceği yere kadar götürecektir" diye konuştu.

Vali Güler, İstanbul'da hafta sonu beklenen yoğun kar yağışı ile ilgili soruları da yanıtlayarak, "Dört gözle karı bekliyoruz. Bu yağan karı da kar yağışı olarak kabul etmiyoruz. Yerde 7-8 cm kar olmalı ve çocuklarımız gönüllerince eğlenmeli. İnşallah Cumartesi günü böyle bir kar yağışı gelecek İstanbul'a. Çarşamba'ya kadar bu yağışların süreceği söyleniyor. Sıcaklık mevsim normallerinin biraz altında olacak. Barajların dolması, mikropların kırılması ve toprağın suya doyması açısından bu yağışların
faydası var" ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ise öğrencilere bu tatil dönemini iyi değerlendirmelerini tavsiye ederek, "Çocuklarımızın buna hakkı var. Çocuklarımızın hayatı sevmeleri ve keyif almaları açısından bu tatil bir fırsat. İkinci dönem başladığında zaten çocuklarımız çalışmaya devam edecekler. Aslında burada hayatın başka bir gerçeği var. Burada çocuklarımız hem eğleniyorlar, hem öğreniyorlar. Yeni müfredatın yaklaşımı da aslında bu" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri'nde meydana gelen bir arıza nedeniyle sistemin çöktüğü ve karne çıktılarının alınamadığı yönündeki sorulara da yanıt veren Yıldız, "Bütün ilçe milli eğitim müdürlerimiz burada. Herhangi bir sıkıntı yok. Notlar zaten sisteme girmişti. Çocuklarımız şu an notlarını görebiliyorlar. Biz yarın şeklen karneleri vereceğiz, sistemde bir sıkıntı yok" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN