'Utanıyorum Hakim Bey...'

'Utanıyorum Hakim Bey...'
21.01.2010 Perşembe

8 ay sonra ilk kez hakim karşısına çıkartılan Dilber Fırtına, ağlayarak ifade verdi:

6 yaşındaki Muhammed Fırtına'nın katil zanlıları, dün sabah ilk kez hakim karşısına çıkarıldı. 09:30'daki duruşma bir saat rötarlı başladı. Gecikmeye, Silivri L Tipi Cezaevi'nde kalan zanlı Kemal E.'nin kar yağışından dolayı Adliye'ye zamanında getirilememesi neden oldu. Çorlu Adliyesi Ağır Ceza ve Hukuk Mahkemeleri'nde görülen davaya ilk gelenler Çorlu Kapalı Cezaevi'nde kalan Dilber Fırtına, komşu Fadime S., Kader S. ve Kadir S. oldu. Yüzlerini saklayarak cezaevi aracından inen zanlılar, halkın yoğun tepkisine yol açtı. Müteahhit Kemal olarak tanınan Kemal E.'nin de Adliye'ye getirilmesinin ardından, Savcı Ayhan Altun mahkemeye sunduğu iddianamede 5 zanlı için 'kasten adam öldürmek' suçlamasıyla ceza talebinde bulundu. Adalet Komisyonu Başkanı Fikrullah Özbağ'ın başkanlığında gerçekleşen davada, zanlıların dışında, aralarında Dilber Fırtına'nın eşi Ümit Fırtına'nın da bulunduğu 13 tanık dinlendi. '

OĞLUMUN ÖLDÜĞÜNÜ BİLMİYORDUM'

Zanlılardan ilk dinlenen kişi Dilber Fırtına'ydı... Duruşma kapalı olarak görüldü. İçeriden gelen bilgilere göre 45 gün boyunca canlı yayındaki çelişkili açıklamalarıyla ekran başındaki milyonları çıldırtan Dilber, "Oğlumu ben öldürmedim…" diye başladı sözlerine… Ardından da "Fuhuş yapıyordum… Fuhuş yaptığım ortaya çıkmasın diye çelişkili ifadeler verdim. Oğlumun öldürüldüğünü görmedim. Evdekiler, Muhammet'in bir şeyler gördüğü fark etti, alıp götürdüler. Öldürdüklerini bilmiyordum. Yaşadığını sanıyordum. Olay gününe kadar çıkıp geleceğini düşünüyordum" diyerek gözyaşı döktü. Konuşurken sürekli ağlayan Dilber'in "Çok utanıyorum, çok pişmanım..." dediği öğrenildi.

HAKİMİ DE KIZDIRDILAR
Dilber'in ardından cinayetin gerçekleştiği iddia edilen evin sahibi Fadime S., kızı Kader S. ve oğlu Kadir S. dinlendi. Ancak anne ve çocukları tıpkı ekranda olduğu gibi mahkemede de çelişkili ifadeler vermeye devam etti. Fadime S., Kader S. ve Kadir S.'nin olay günüyle ilgili anlattıkları birbirine tutmayınca hakim sinirlenerek celseye 10 dakika ara verdi.

HALK ÜMİT'E TEPKİLİYDİ

Mahkemede tanık olarak dinlenenler arasında Ümit Fırtına da bulunuyordu. Ümit, Dilber'in mahalledeki birçok kişiyle birlikte olduğunu açıklamaya başlamasıyla birlikte, mahkeme salonundan çıkartıldı. Salondan çıkarken "Hepsini itiraf etti, inanmıyorum. Hepsiyle birlikte olduğunu açıkladı" diyerek şaşkınlığını ifade eden Ümit'i, Adliye'nin önünde de öfkeli bir kalabalık bekliyordu. "Senin burada ne işin var? Bu olayda senin de payın var… Seni burada istemiyoruz" diyen öfkeli vatandaşların tepkisi üzerine Ümit Fırtına güvenlik çemberine alınarak Adliye'nin içine saklandı. 16.00'ya kadar süren duruşma sonunda, zanlıların tutukluluk hallerinin devamına, Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek raporun beklenmesine, bu celsede dinlenmeyen diğer tanıkların dinlenmesine ve bu nedenle davanın 19 Mart 2010'a ertelenmesine karar verildi.

DANA DİYE AT ETİ YEDİRİYORLAR


FULL HD 3D TV GELİYOR!

SİGARADA KAÇAK KORKUSU!

ÖĞRETMENE TATİL MÜJDESİ!

MALİYE SIKI TAKİPTE!
BİZE ULAŞIN