Marmariste şiddetli yağış

Marmariste şiddetli yağış
Cuma 22.01.2010 14:30

Muğla'nın Marmaris ve Datça ilçesinde etkili olan şiddetli fırtına ile yağış hayatı olumsuz etkiliyor.

Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, gece saatlerinde başlayan yağmur ve fırtına sabah etkisini arttırdı. Dalga boyunun 3 metreyi bulduğu ilçede, rüzgarın saatteki hızı ise 80 kilometreye ulaştı.

Bir metre kareye yaklaşık 65 kilogram yağışın düştüğü Marmaris'te fırtına nedeniyle yat limanı ve Kordon Caddesi'nde demirli bulunan bazı tekneler batma tehlikesi geçirdi. Denizcilerin, teknelerinin zarar görmemesi için çaba gösterdiği görüldü. Kıyıya kadar yükselen dalgalar nedeniyle yat limanındaki araçlar güçlükle ilerlerlerken, bazı işletmelerin masa ve sandalyeleri fırtına nedeniyle zarar gördü

Yağış dolayısıyla ilçede küçük çaplı su taşkınları yaşanırken, belediye ekipleri yağmur suyu kanallarında belirli aralıklarla temizlik yaptı. Çok sayıda maddi hasarlı trafik kazasının meydana geldiği ilçede, polis ekipleri ise trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda önlemler aldı.

Balıkçıları ile vatandaşları denize açılmamaları konusunda uyardıklarını belirten meteoroloji yetkilileri, fırtına ve yağışlı havanın gün boyunca etkisini sürdüreceğini bildirdi.Bu arada, fırtına nedeniyle Marmaris'te uzun süre elektrik kesintisi yaşandı.

DATÇA
Datça ilçesinde de etkili olan yağış nedeniyle Karaköy Feribot İskelesi'ne giden yolun sular altında kaldığı bildirildi.

Su taşkınları nedeniyle çok sayıda evin zarar gördüğü ilçede, Körmen mevkinde heyelan meydana geldi. Söz konusu yerde heyelanın devam etmesi nedeniyle ekiplerin çalışmalarını kontrollü bir şekilde sürdürerek yolu trafiğe açmaya çalıştığı öğrenildi.

Bu arada, ilçede bir çok tarım arazisinin de sular altında kaldığı bildirildi.

BİZE ULAŞIN