'Allah Allah' diye hücum eden ordu camiye bomba koyar mı

'Allah Allah' diye hücum eden ordu camiye bomba koyar mı
26.01.2010 Salı

Darbe kelimesinden hicap duyduğunu söyleyen Başbuğ, Balyoz iddialarını 'Vicdansızlık' diye niteledi: TSK'nın da bir sabrı var

Balyoz Darbe Planı iddialarına çok sert karşılık veren Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ, "Askerini Allah Allah diye taarruz ettiren bir ordu nasıl olur da camiyi bombalattırmayı düşünür" diye sordu. Genelkurmay Karargahı'nda Kazım Karabekir için düzenlenen anma töreninin ardından soruları yanıtlayan Başbuğ, şu mesajları verdi:

Kimin çıkarı var?
Bu kelimeyi söylemekten hicap duyuyorum. Darbe iddialarından TSK olarak fevkalade rahatsızız. Darbe iddialarının gündemde kalmasından kim menfaat sağlıyor?

Seçim esastır:
Bazı olaylar yaşandı ama hepsi geride kaldı. Herkes kendi payına düşen dersler çıkardı. 72 milyon inansın: Biz diyoruz ki demokrasilerde en ideali iktidarların seçimlerle yer değiştirmesidir.

Lanetliyorum:
TSK'nın eğitim talimnamelerinin hücum bölümde biz askere "Allah Allah" dedirtiyoruz. Ben şimdi vicdansızlara soruyorum. Askerine "Allah Allah" diye hücum ettiren bir ordu nasıl olur da Allah'ın evi camiye bomba atmayı düşünür? Lanetliyorum bunları.

Plan imha edildi:
1. Ordu Karargahı'nda icra edilen seminer 7 yıl öncesine ait. Yönetmelik gereği, 1, 5 ve 10 yıl öncesine ait belgeleri imha ediyoruz. Kara Kuvvetleri inceleme yapıyor. Bilgileri kamuoyuyla paylaşacağız. İnceliyoruz ama bu tüm iddiaları ciddiye aldık anlamına gelmez.

Bilgi sızması büyük sorun:
Bilgilerin sızdırılması TSK içinde büyük bir sorundur. Sızdırmalarının büyük bir kısmı eski. Birilerinin elinde var. Zamanı geldiğinde kullanılıyor. TSK içinde 61 adet bilgi sızdırma soruşturması açıldı. 1 subay 3 yıl ceza aldı ve ordudan atıldı. 10 personel de bu konudaki çeşitli suçlardan tutuklu.


BEYAZIT ÖZTÜRK İŞ MERKEZİ KURUYOR


FENER-G.SARAY DERBİSİ EKONOMİYİ DURDURUYOR

BARDAKTA SATILAN MISIRIN TADI KAÇTI

TÜRKİYE 'BBG EVİ OLUYOR'

EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞINA YÜZDE 24 ZAM
BİZE ULAŞIN