Avni Aker bembeyaz oldu

Avni Aker bembeyaz oldu
26.01.2010 17:19 Güncelleme: 26.01.2010 17:19
Trabzon'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Ziraat Türkiye Kupası'nda Trabzonspor ile Orduspor arasında yapılacak maça ev sahipliği yapacak Hüseyin Avni Aker Stadı'nın zemininde, yaklaşık 35 santimetrelik kar kalınlığı oluştu.

Dün akşam başlayan ve gün boyu etkisini sürdürmesi beklenen kar yağışı nedeniyle statta zeminle ilgili herhangi bir çalışma yapılamıyor.

Hüseyin Avni Aker Stadı'nın misafir taraftarlar için ayrılan bölümünü çevreleyen tel bölüm de kar yağışı nedeniyle çöktü.

Stat müdürü Faik Karagüzel, yaptığı açıklamada, Trabzon'da etkili olan kar yağışı nedeniyle saha zemininin karla kaplandığını belirterek, ''Sabah saatlerinde kar kalınlığını 20 santimetre olarak ölçmüştük. Ancak öğle saatlerinde 35 santimetreyi buldu. Gün boyu kar yağışı bekleniyor. Bu nedenle saha temizleme çalışmaları yapamıyoruz'' dedi.

Yarın havanın iyi olması halinde çalışmalara başlayacaklarını kaydeden Karagüzel, ''Maç yarın akşam saat 20.30'da. Eğer kar yağmazsa sahayı maça yetiştirmeye çalışacağız'' diye konuştu.

AMATÖR KÜME MAÇLARI ERTELENDİ

Trabzon'da kar yağışı, Amatör Lig maçlarını da etkiledi.

Kentte bugün ve yarın yapılması gereken Amatör Lig karşılaşmaların ertelendiği ve bu maçların ileri bir tarihte oynanacağı bildirildi.
BİZE ULAŞIN