'Bedele hazırım'

'Bedele hazırım'
25.01.2010 Pazartesi

'Meclis Anayasa yapamaz' iddialarına 'Niye, uzaydan mı geldi?' diye tepki gösteren Erdoğan, millet egemenliğini korumak için her türlü bedele hazır olduğunu söyledi

Başbakan Tayyip Erdoğan, son Anayasa tartışmalarını "direksiyona müdahale çabası" olarak niteledi ve "Milletin emaneti kutsal, el uzatan bizi karşısında bulur" dedi. Erdoğan, Memur-Sen'in düzenlediği Uluslararası Demokrasi Kongresi'nde çarpıcı mesajlar verdi:

İbretlik tartışma: Neredeyse 100 yıldır, bu ülke döne döne irtica kavramını tartışıyor. Takiyye, sivil diktatörlük gibi kavramlar, belli periyotlarla ısıtılıp ısıtılıp gündeme taşınıyor. Milli irade tartışma konusu yapılmak isteniyor. Altını karıştırırsan belli tipler çıkıyor değişen bir şey yok.

Asıl diktatör: Tek parti diktatörlüğüne gidiyoruz iftirası atanlar önce aynaya bir baksınlar. Bu ülke tek parti diktatörlüğünü CHP'yle yaşadı. O diktatörlük döneminde CHP'nin il başkanları o ilin valisi belediye başkanıydı. Hangi yüzle kalkıp da onların düşünce grupları bunları söyleyebiliyor.

Sabih Kanadoğlu'na: Neymiş, Anayasa değişikliği yapılamazmış. Hani yürütme vardı, hani yargı vardı? 367 garabetinin mucitleri çıkıyor, akla ziyan iddialarla reformların önünü kesmek için yeniden sahne alıyor. Bu Meclis seçimle gelmedi mi? Uzaydan mı geldi? Uzaylılardan mı oluştu?

Bidon kafalı: Bu millete 'Bidon kafalı', 'Göbeğini kaşıyan adam' diyeceksin milletin tercihini küçümseyeceksin, sonra da milletin iktidarını sivil diktayla suçlayacaksın. Gerekirse partim kaybetsin diyorum. Bunlar kalkıyorlar eski tek partili baskıcı dönemin hayalini kuruyorlar. O günler eskide kaldı.

Direksiyona müdahale: Biz direksiyondayız gaza basıyoruz, birileri geliyor frene basıyor, vites küçültüyor. Biri direksiyona müdahale etmeye çalışıyor. Milletin emaneti kutsal, el uzatan bizi karşısında bulur.

Seçim özlemi boş : Hemen 'Erken seçim' diye bağırıyorlar. Yok böyle bir şey. Ne zamansa bu seçim tarihi, seçim o zaman olacak. Boşuna böyle bir özlemin, içine girmeyin. Ziya Paşa'nın meşhur bir sözü vardır: Sen herkesi kör, alemi sersem mi sanıyorsun?

Menderes'i idama götüren: Menderes'i idam sehpasına götüren 40 yıl önceki manşetlerle bugün atılan manşetler arasında içerik itibarıyla herhangi bir fark yok. Özal için yazılanlarla bugünkülerin bir farkı yok. Ben siyasetçi olarak her türlü bedeli göze alıyorum. Yeter ki millet kazansın. Bu millet 2002'de "Yeter söz de karar da milletin" deyip demokrasiye sahip çıktı. Başkaları vesayetini nerden alırsa alsın. Nereden vesayet aldığını da herkes iyi biliyor. Tek dayanağımız millet, görevi ondan aldık. Millet egemenliğini her şartta savunacağız.

Bakan da medyayı çekti

Memur-Sen'deki toplantı öncesinde, diğer bakanlarla birlikte oturan Çalışma Bakanı Ömer Dinçer, gazetecilerle sohbet etti. Bir ara, "Buradan çok ilginç ve güzel görünüyorsunuz" diyen Bakan Dinçer, bir gazetecinin fotoğraf makinesini alarak medya ordusunu fotoğrafladı.


BEYAZIT ÖZTÜRK İŞ MERKEZİ KURUYOR


FENER-G.SARAY DERBİSİ EKONOMİYİ DURDURUYOR

BARDAKTA SATILAN MISIRIN TADI KAÇTI

TÜRKİYE 'BBG EVİ OLUYOR'

EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞINA YÜZDE 24 ZAM
BİZE ULAŞIN