'Kirli saldırılardaki sis perdesi kalkıyor'

'Kirli saldırılardaki sis perdesi kalkıyor'
27.01.2010 Çarşamba

'Karanlık senaryoların hepsi lanetli' diyen Erdoğan, 'faili meçhul'lerdeki sis perdesini araladı: Bunlar belli kesimlere fatura edilmişti ama şimdi gerçekler ortaya çıkıyor

Başbakan Tayyip Erdoğan, "Balyoz Planı" iddialarıyla derinleşen darbe tartışmalarına isim vermeden değindi ve mücadele için tüm kesimlerin desteğini istedi:

Lanet içine çekecek: Demokrasiyi zafiyete uğratacak her girişim ülkenin bekası için tehdittir. Medet umanlar bilsin ki bu karanlık senaryoların hepsi lanetli, bu lanet hepsini karanlığın içine çekip ebediyen mahkum edecek.

Faili meçhuller: Bu kanunsuzluklarla mücadele, tek başına gerçekleştireceğimiz bir konu değil. Muhalefet başta, tüm kesimlerin samimi desteği hayati derecede önemlidir. Faili meçhullerin faili malum haline gelmesinden kim neden korkuyor? Kim, gizli kapaklı işlerin aydınlığa çıkmasından, neden endişe ediyor?

Danıştay hop Ergenekon'da: Uğur Mumcu katledildi. Belli kesimler töhmet altında bırakıldı, adres saptırıldı. Aynı şey Üçok, Emeç, Hablemitoğlu, İpekçi için geçerli. Belli kesimlere fatura edildi. Ah ah, tarih gerçekleri ortaya koyuyor. Yavaş yavaş her şey çıkmaya başladı. Aynı şey Danıştay olayında... Hemen manşetler nasıl atıldı. Ne oldu? Hop Ergenekon ile birleşti.

Sis perdesi: Bugün bizim yaptığımız, Hrant Dink'in, Mumcu'nun, İpekçi'nin diğer tüm kirli saldırıların üzerindeki sis perdesini kaldırmak, aydınlığa kavuşturmak, benzer melanetlerin yaşanmasını önlemeye yöneliktir. Yaptığımız çalışmalar, artık bu oyunlar bu ülkede sahnelenmesin diyedir. Yasamadaki gücümüzle, yürütmedeki gücümüzle bunu yapıyoruz. Bunun ötesi yargınındır. Biz ancak bunu yapabiliriz.

Cevap mektubu umut verici
Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu'nun, Erdoğan'a gönderdiği cevabi mektubun, sorunların çözümü için ümit verici olduğu öğrenildi. Papandreu, 5 sayfalık mektubunda 7 alanda işbirliği önerdi. Yunan lider, Erdoğan'a "Birlikte çalışarak, istikrar ve işbirliği için bir güç haline gelebiliriz. Temennim; dünyanın diğer bölgeleri için örnek model dahi oluşturabilmemiz" dedi.

Güzel koruma
Erdoğan'ı yurdun çeşitli yerlerinden gelen çok sayıda partili ayakta alkışlarken, Grup salonunun izleyici bölümlerine yerleştirilen kadın polisler de sempatik tavırlarıyla dikkat çekti.

Gaza gelmeyiz
Erdoğan: Çeteler, kirli oyunlar deşifre ediliyorsa sağlam duruş sayesindedir. Bazı köşe yazarları da, kusura bakmasınlar bize gaz vermeye çalışıyor. Kimse gaz vermesin, biz ne yapacağımızı gayet iyi biliyoruz.


PATRON EŞİNİZİ GEÇ SAATTE ARIYORSA...


1000 YENİ ELEMAN!

DOLAR YILIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE

BU MAĞAZADA HERŞEY PARASIZ!

TOKİ DERGİ ÇIKARIYOR
BİZE ULAŞIN