Antalya sular altında kaldı

Antalya sular altında kaldı
28.01.2010 15:51 Güncelleme: 28.01.2010 15:51

Antalya'nın Kumluca ve Demre ilçelerinde şiddetli yağış nedeniyle bazı ev ve seraları su bastı.

Sağanak yağış, Kumluca'ya bağlı Beykonak beldesinde bazı sera ve işçi evlerinin su altında kalmasına neden oldu. Beykonak Toptancı Sebze ve Meyve Hali'nde su baskını nedeniyle araçlar giriş ve çıkışlarda zorluk yaşadı.

Beykonak Belediye Başkanı Recep Turan, Orta Mahalle Toptancı Hali civarında etkili olan sağanak yağışın sele neden olduğunu söyledi. Belediye ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Turan, vatandaşların da kendi imkanlarıyla ev ve seralarına giren suyu boşalttığını kaydetti. Sera sahibi Serdal Tuncer, gece başlayan şiddetli yağış nedeniyle serasını su bastığını ve zor durumda olduğunu söyledi. Öte yandan, sel Beykonak Kızıldere Mezarlığı'nda da etkili oldu. Bazı mezarlar su altında kalırken, bazılarının da sürüklendiği görüldü.

DEMRE

Demre'de sabah şiddetini artıran yağış, özellikle Köşkerler köyünde etkili oldu. Köydeki ana yol, sel nedeniyle trafiğe kapandı. Köşkerler köyünden geçerek Belören ve Çağman köylerine gidecek vatandaşlar, traktörlerle taşındı. Köyde yüzlerce dönüm sera ve birçok araç su altında kaldı. Araçlar, traktörlerle çekilerek kurtarılmaya çalışılıyor.

Bu arada, Demre'ye sabah 08.00'den 11.00'e kadar metrekareye 80 kilogram yağış düştüğü öğrenildi.
Vatandaşlar, seralarını su basmasına engel olmak ve sele maruz kalan seralardaki suyu tahliye edebilmek için sabahtan itibaren çalışmaya başladı.

Demre Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Garnizon Komutanı Üsteğmen İlkay Yılmaz, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu ile Köy Muhtarı İdris Güzeloğlu, bölgede inceleme yaptı. Öte yandan, Demre ilçe merkezinde de ulaşımda aksamalar yaşandı. Birçok sera da su altında kaldı.BİZE ULAŞIN