Erdoğan'dan valilere öğütler: Kazmayı küreği elinize alın

Erdoğan'dan valilere öğütler: Kazmayı küreği elinize alın
28.01.2010 Perşembe
Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin dört bir yanından gelip Ankara'da toplanan valilere, çarpıcı öğütler verdi:

Şehrinizdeki her haneden haberiniz olacak. Şu kış şartlarında kimin bacası tütüyor. Öyle haneler var ki, duvarların arkasında nice trajediler yaşanıyor. Vatandaşım gururludur. Yokluğunu, yoksulluğunu gizler.

Paltosu, ayakkabısı, çarığı, kalemi, defteri olmayan, evine geldiğinde o küçücük ellerini ısıtacak bir sobası olmayan yavrularımız olabilir. Bulacaksınız. Bulamadığımız her yavrunun vebali önce sizin sonra benim üzerimdedir.

Ben ya da İçişleri Bakanım nasıl ki birkaç dakika içinde sizlere telefonla ulaşabiliyorsak, derdi, sıkıntısı olan vatandaş da size rahatlıkla ulaşabilmelidir.

Eşlerinizi alın ev ev gezin. Ben masa başında evrak imzalayan vali profilinden çok adeta, avami bir tabir olacak ama çizmelerini giymiş, eline kazmayı küreği almış iş makinesinin başına geçmiş, köylerine su getiren vali profilinin Türkiye'yi değiştireceğine inanıyorum.

Hisarcıklıoğlu Başbakanlık'ta
Balyoz iddialarında, kurulacak kabinenin Başbakanı olarak gösterilen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu dün Başbakan'ı ziyaret etti. Başbakanlık kaynakları, haftalık programda görünmemesine karşılık görüşme için "Önceden planlanmıştı. Gündemle ilgisi yok" açıklamasını yaptı. Giriş ve çıkışında arka kapıyı kullanan ve fotoğraf vermeyen Hisarcıklıoğlu, iddialara çok sert tepki vermişti.
BİZE ULAŞIN