Cevap yok

Cevap yok
02.04.2012 Pazartesi

YGS, yaşam sınavına dönüştü! Samsunlu Damla, stres nedeniyle kalp krizi geçirip öldü! İzmir'de ise şeker hastası Rüya karnındaki insülin pombası yüzünden olağan şüpheli olarak görüldü!

Türk'ün sınavla mücadelesi bu yıl da değişmedi! 1. milyon 800 bin genç, gelecek için ter döktü.
Ancak o ter damlaları, henüz 18 yaşındaki bir ömrü alıp götürdü! Yürekleri yakan olay, Samsun'da meydana geldi. Lise öğrencisi Damla Orhan (18) dün sınav nedeniyle sabah saat 05.00'da uyandı. Genç kız, kahvaltı hazırlanana kadar odasına gidip uzandı. Bu sırada fenalaşan genç kız, ailesinin çağırdığı ambulansla özel bir hastanenin acil servisine kaldırdı. Ancak kalp krizi geçiren Damla, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Genç kızın eniştesi olan Davut Çatalsakal ise "Ailesi sınav nedeniyle çok sıkmıyordu. Ama Damla içine atan bir çocuktu. Sınav yükü ona ağır geldi. Kaldıramadı" diye konuştu.

'HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİREMEDİM'
Damla'nın ölümü yakınlarını perişan ederken, İzmirli Rüya ise ilginç bir yasakla karşılaştı. Doğuştan şeker (diyabet) hastası olan Rüya Çıralı (19) geçen yıl Celal Bayar Üniversitesi Biyoloji bölümünü kazandı. Ancak genç kız kendisine daha iyi bakabilmek için endokrin hemşiresi olmak istiyordu. Bu yüzden tekrar sınava girmeye karar verdi. Ne var ki Rüya'nın hayali, mevzuata takıldı. Genç kız, yaşamı için sürekli karnında takılı olması gereken insülin pompası yüzünden sınav salonuna alınmadı. Rüya'nın karnındaki insülin pompasına "kopya cihazı" muamelesi yapan ÖSYM yetkilisi H.G., genç kızı sınavdan çıkardı. Karakola gidip şikayetci olan Rüya Çıralı, "Hayalim vardı, onu gerçekleştiremedim. 2 yıl böyle girdim sınava, sadece bir görevlinin gereksiz inadına kurban gittim" diye konuştu. Baba Şenol Çıralı ise kızının mağdur olduğunu, bu nedenle sonuna kadar haklarını arayacaklarını söyledi.BİZE ULAŞIN