"Sağlık imkanlarımız iyi"

"Sağlık imkanlarımız iyi"
14.04.2012 20:22 Güncelleme: 14.04.2012 20:23

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, eskiden sağlık imkanları ''iyi'' diye büyük şehirlerin tercih edildiğini, şimdi buralarda da imkanların çok iyi olduğunu söyledi.

Bakan Akdağ, Karaman Devlet Hastanesi'nden sonra Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu'yu makamında ziyaret etti.

Görevi gereği Türkiye'nin bütün şehirlerine ziyaretler yaptığını ifade eden Akdağ, Türkiye'de vizyonel belediyecilik anlayışıyla 1994'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra belediyelerdeki gelişmelerin hemen hemen her yerde fark ettiğini belirtti.

Karaman'da son yıllarda kendini geliştiren şehirler arasında olduğunu dile getiren Akdağ, bir şehirde yaşayan insanlar için meydanların, yeşil alanların, gezebilecekleri, oturabilecekleri yerlerin olmasının çok önemli olduğuna dikkati çekti.

Özellikle Karaman, Konya, Nevşehir, Aksaray gibi Orta Anadolu şehirlerinin her konuda yaşanabilecek yerler olduğunun altını çizen Akdağ, '' Emekli olan vatandaşlara buralarda yaşayın diyorum. Eskiden sağlık imkanları 'iyi' diye büyük şehirler tercih edilirdi. Şimdi buralarda da imkanlarımız çok iyi. Bu kentlerimizde yılın uzun bir zamanı bisiklete binilebilir. Bisiklet yolları yapılıp, insanlar bisiklete binmeye teşvik edilebilir. Bir proje hazırlarsanız biz de bakanlık olarak destek oluruz'' diye konuştu.

Akdağ, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ettikten sonra yapımı devam eden devlet hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Piri Reis Kültür Merkezi'nde sağlık çalışanlarıyla yapılan toplantı ile Demosan Otel'de Sağlıkta Dönüşüm Karaman İl Değerlendirme Toplantısı'na katılan Akdağ, Ermenek ilçesine gitti.
BİZE ULAŞIN