Portakalı soyduk

Portakalı soyduk
15.04.2012 Pazar

İtalya'da geçen hafta deniz korsanları tarafından kaçırılan Orange (Portakal) isimli tekne Boğaz'da çıktı. Teknenin Türkiye distribütörü Orange'ı tanıyınca olay gün yüzüne çıktı

İtalya'da geçtiğimiz hafta teknesinde balık tutan bir iş adamı 2 kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Şişme bot ile yanına yanaşan 2 kişi tarafından etkisiz hale getirilen işadamını şişme bota bindiren korsanlar 1.5 milyon liralık tekne ile kayıplara karıştı. Atlantis adlı firmanın bir yetkilisi dün akşam saatlerinde İstanbul'da boğaz turu yaparken şirketine ait olan ve kaçırılan tekneyi şans eseri gördü.

TESADÜFEN BULUNDU
İstanbul Boğazı'nda tekneyle gezinti yapan Atlantis firmasının Türkiye Distribütörü Moris Algazi, saat 22.00 sıralarında kaçırılan Orange isimli tekneyi fark etti. Durumu sahil güvenlik ekiplerine bildirdi. Bunun üzerine sahil güvenlik ekipleri teknenin önünü kesti. Tekneye çıkan ekipler, 2 kişiyi gözaltına aldı. Ataköy Marina'ya çekilen teknede sahil güvenlik ekipleri inceleme yaptı. Moris Algazi, "Bir hafta önce İtalya'dan çalınan bir tekne. Tüm dünyada interpol tarafından aranıyordu. Biz şans eseri boğazda böyle bir tekne gördük. Bizim burada satmadığımız bir tekne olduğunu merak ederek yanaştık. Şüphelendiğimiz için de firmayı aradık. Çalıntı olduğunu öğrendik. Hemen sahil güvenliğe haber verdik. Sahil güvenlik ekipleri 1 saatte tekneyi yakaladı. Tekne İtalya basınında kaçırılma şekliyle de haber oldu. Türkiye'ye gelene kadar yakalanmamış olması çok enteresan. Sahil güvenlik ekiplerine teşekkür ederim" diye konuştu.

Barış SÖZAL

BİZE ULAŞIN