Valiz seyahat

Valiz seyahat
15.04.2012 Pazar

Sınırdan yaya olarak çıkmak isteyen bir Alman valizini taşımakta güçlük çekince dikkat çekti. Açılan bavulun içinden Lübnanlı mülteci çıktı

İnsan kaçakçılığında böylesi görülmedi! Avrupa hayali kuran bir mültecinin kaçış için kullandığı son yöntem, gümrük muhafaza ekiplerine bile "Pes" dedirtti. Edirne'den Yunanistan'a açılan Pazarkule Sınır Kapısı'na gelen Alman uyruklu 22 yaşındaki S.G., yurt dışına yaya olarak çıkış yapmak istedi. Fakat genç adamın yanında taşıdığı tekerlekli valizini güçlükle taşıması dikkat çekti! Gümrük muhafaza ekipleri, bavulda kaçak eşya olabileceği şüphesiyle arama yapmak istedi. Ve valiz açıldığında içinden çıkan, herkesi şaşkına çevirdi! Tekerlekli bavulun içinden, 20 yaşlarında Lübnan uyruklu A.J. isimli bir genç çıktı! Cenin şeklinde valizin içine kıvrılan Lübnanlı A.J., karşısında ekipleri görünce ilk olarak saçını düzeltti, gömleğini çekiştirdi.

SINIR DIŞI EDİLECEK
Şaşkın bakışlar arasında kalan genç, sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şubesi'ne teslim edildi. A.J.'ye "Kabahatlar Kanunu" çerçevesinde işlem yapılacağı, S.G. adlı Alman vatandaşı hakkında ise göçmen kaçakçılığından işlem yapılacağı belirtildi. S.G., Edirne Savcılığı'na sevk edildi.

Murat SAVAŞ

BİZE ULAŞIN