Dost kazığı

Dost kazığı
16.04.2012 Pazartesi

Oya Başar iki villa için 2.2 milyon dolarlık evi karşılığında arkadaşının inşaat firmasıyla anlaştı. Villaları yapılmayan Başar dolandırıldım dedi

Usta tiyatrocu Oya Başar Sarıyer'de iki adet villa yaptırmak için sözleşme imzaladığı firmanın yönetim Kurulu Başkanı Mehmet O. G. tarafından dolandırıldığı iddiasıyla savcılığa başvurdu. Başar, ahbabı olan Mehmet O.G.'nin sahibi olduğu firma ile 1 milyon 680 bin dolar değerinde iki villa yapımı için anlaştı. Ünlü tiyatrocu Bebek'te bulunan evinin satışı için de yapımcı firma adına İhsan Y. isimli kişiye vekalet verdi.

149 BİN DOLAR YOK OLDU
Ev, 2 milyon 200 bin dolara satılırken evin üzerinde bulunan 343 bin dolar kredi borcu ödenmediği gibi aradaki 149 bin liralık fiyat farkı da Başar'a verilmedi. Başar'ın avukatı tarafından mahkemeye verilen dilekçede bu detaylar tek tek anlatıldı.

ARSA BAŞKASININ ÇIKTI
Dilekçede ayrıca villaların üzerine yapılması kararlaştırılan arsanın başka bir firma adına kayıtlı olduğunun öğrenildiği belirtildi. Dilekçede Oya Başar'ın şüpheli firmanın yetkilisi olan şüpheli Mehmet O.G.'nin uzun yıllardan beri tanıdığı ve aralarında süregelen bir ahbaplık ilişkisi bulunduğu bu sebeple aralarındaki konut satışına dair hukuki ilişkinin güven temeline kurulduğu ifade edildi. Dilekçede Mehmet O.G.'nin güveni kötüye kullandığı, dolandırıcılık yaptığı ve hile ile usta oyuncuya ait olan Bebek'teki evin de satışını sağladığı ifade edildi.

Orhan YURTSEVERBİZE ULAŞIN