Büyük sevap

Büyük sevap
17.04.2012 Salı

İşadamı Yavuz Sarıoğlu'nun ürettiği abdest lavabosu, yaşlılar ve çocuklara da büyük kolaylık sağlıyor...

Türk insanı, günlük işlerini kolaylaştırmak için akla hayale gelmeyen buluşlara imza atıyor. İstanbullu işadamı Yavuz Selim Sarıoğlu da, evde banyo lavabolarında abdest alıken zorlanınca arayışa geçti. Çelik eşya üreticisi olan Sarıoğlu, sonunda abdest alırken büyük kolaylık sağlayan bir sistemi geliştirdi. Evinde denediği ve kullanışlı olduğunu gördüğü abdest lavabosu, kısa sürede büyük ilgi gördü. Bunun üzerine, geliştirdiği sistemin patentini alıp seri üretime geçti.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Şimdi başta Müslüman Arap ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok ülkesine bu lavaboyu pazarlayan Aben Çelik Eşya Sahibi Yavuz Selim Sarıoğlu, "Yaşımızın ilerlemesiyle birlikte yaşadığımız zorluklardan yola çıkarak böyle bir lavabo yapmaya kara verdim. Sadece abdest almak için değil, çocuklar için de ideal bir lavabo oldu. Çocuklar artık lavabolara tırmanmayacak. Bel ağrıları çeken yaşlı insanlarımız da bu lavaboların büyük katkısını görecek" dedi. Düzeneğin banyo lavabosunun altındaki dolaba yerleştirildiğinden etrafta görüntü kirliliği de yapmadığını belirten Sarıoğlu, "Kullanımı oldukça kolay, çekerek çıkartıyoruz işimiz bittikten sonra yeniden yerine itiyoruz" diye konuştu. Sarıoğlu, özellikle Müslüman Arap ülkelerinden büyük partiler halinde sipariş aldıklarını da belirtti.

DOLAPTA GİZLİ
Banyo lavabolarında abdest alırken güçlük çekenler, bu sistem sayesinde rahat edecek. Normal lavabonun altına kurulan sistem, ihtiyaç olduğunda çekilip kullanılıyor. Diğer zamanlar ise dolabın altına kapatılarak görüntü kirliliği ortadan kaldırılıyor.

BAŞBAKAN'A GÖNDERDİ
İşadamı Yavuz Selim Sarıoğlu, icadını yaptığı ve patentini aldığı ürünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da gönderdiğini belirterek, "Ürünümüzü Sayın Başbakan'ın da çok beğendiğini duyduk. Bu da bizi çok memnun etti" dedi. Bu arada mağazaya gelerek abdest lavabosunu görenler de, şaşkınlık içerisinde ürünü inceliyor.


BİZE ULAŞIN