Damdan dama gasp

Damdan dama gasp
18.04.2012 Çarşamba

Medine U. siyah elbise giyip, maske taktıktan sonra çatıdan komşusunun evine geçti. Tabancayı çıkarıp altınları istedi. Komşu bağırınca da korkup kaçtı

Şanlıurfa' da 28 yaşındaki Yüsra Kaya'nın evine elinde tabanca bulunan kar maskeli biri girdi. Gaspçı, Kaya'dan altınlarını istedi. Paniğe kapılan Yüsra Kaya, çocuklarıyla birlikte kendisini odaya kilitledi ve bağırmaya başladı. Paniğe kapılan gaspçı kaçtı. Yüsra Kaya'nın sesine koşan komşuları ise durumu polise bildirdi. Eve gelen ekipler, tabancalı gaspçının kadın olduğunu öğrendi. Gaspçının 2 katlı müstakil eve kapıdan girilmediğini, çatıdan indiğini saptayan polisler, Yüsra Kaya'nın komşularını mercek altına aldı. Polis, çatısına çıktığı eve ulaşabilecek komşuları belirledi ve sokakta toplanan kişileri inceledi. Bu sırada tedirgin davranışlar sergileyen Medine U. polisin dikkatini çekti. Üzerine giydiği elbisenin altından siyah kıyafetler olduğu belirlenen Medine U., polis tarafından gözaltına alındı.

TABANCA ÇALINTI
Polisler, Medine U.'nun evinde ruhsatsız bir tabanca buldu. Yapılan incelemede tabancanın bulundurma ruhsatlı olduğu ve 3 gün önce çalındığı ortaya çıkınca, genç kız suçunu itiraf etti. Bekar olduğunu söyleyen Medine U., 3 gün önce gittiği bir ebenin evinden tabancayı çaldığını itiraf etti. Tabancayı çalınca gaspa karar verdiğini söyleyen şüpheli, "Komşumuzun altınları olduğunu biliyordum. Bizim damdan onların damına geçtim. Bağırınca korkup kaçtım" dedi. Adliyeye sevk edilen Medine U., tutuklandı.
BİZE ULAŞIN