Kanlı chat

Kanlı chat
18.04.2012 Çarşamba

Geceyarısı chat yapan karısının kalbine 12 bıçak darbesi vurdu. Annesinin öldürüldüğünü gören 12 yaşındaki çocuk karakola koşarak yardım istedi

Samsun'da bir kişi karısını chat yaparken yakalayınca dehşet saçtı. Olay, İlkadım ilçesi'nde gece saat 00.45 sıralarında meydana geldi. Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde teknisyen olarak çalışan Ahmet Candan (47), evlerinin salonunda 17 yıllık karısı 2 çocuk annesi Birsen Candan'ı bilgisayarın başında iken telefonla görüştüğünü görünce çılgına döndü. Eşinin chat yaparak kendisini aldattığını düşünen Candan, mutfaktan aldığı bıçakla eşini göğsünden bıçakladı. Çılgına dönen adam elindeki bıçak kırılınca ikinci bir bıçak alarak eşinin kalbine sokmaya devam etti. Babasının, annesini bıçakladığını gören 12 yaşındaki Ş. C., evlerine 50 metre mesafedeki Çiftlik Polis Karakolu'na giderek yardım istedi. Olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olayın olduğu eve giden 112 Ambulans Servisi ekipleri ve polis, Birsen Candan'nın kalbinin üzerinde bıçak saplı cesediyle karşılaştı. Ekipler, evde bulunan Ahmet Candan'ı gözaltına aldı.

BİLGİSAYARA EL KOYDU
Ahmet Candan'nın karısının internette chat yapıp, telefonla konuştuğu için kendisini aldattığını zannettiği ve şahısta 'şüphecilik' hastalığının bulunduğu iddia edildi. Katil zanlısı kocanın ilk eşinden de yine aşırı şüphecilik yüzünden ayrıldığı ileri sürüldü. Polis, evdeki bilgisayarı incelemek üzere el koydu. Öldürülen Birsen Candan'ın emekli polis olan babası ve annesi de eve girmeye çalıştı. ancak polisler annebabaya engel oldu.

Murat ALHAN

BİZE ULAŞIN