PKK'ya büyük darbe!

PKK'ya büyük darbe!
18.04.2012 19:11 Güncelleme: 18.04.2012 20:36

Helikopterlerle özel birlikler operasyon alanına indiriliyor.

Cudi Dağı'nda büyük operasyon. Güvenlik güçleri kalabalık bir terörist grupla sıcak temas sağladı. Operasyona, uçaklar ve helikopterler de destek veriyor.

CUDİ DAĞI'NDA DEV OPERASYON
Terörist grupla çatışmanın devam ettiği Cudi Dağı bölgesine helikopterlerle jandarma ve polis özel harekat timleri indirildi.

Terörist grubun kaçış yolları tutuldu. Diyarbakır'dan kalkan 2 F-16 uçak da teröristlerin bulunduğu bölgeyi bombaladı.

Şırnak Çakırsöğüt Tugay Komutanlığı'ndan kalkan helikopterler bölgeyi ateş altına aldı. Güvenlik güçleriyle teröristler arasındaki çatışma devam ediyor.

BİTLİS'TE 15 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ
Bitlis Valiliği, 23- 24 Mart tarihlerinde Sehi bölgesinde güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonunda 15 terör örgütü mensubunun ölü ele geçirildiğini bildirdi.

Valilik konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Operasyon sonrasında elde edilen dokümanlar üzerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan incelemelerde, terör örgütünün finansmanını karşılamak suretiyle eylem ve faaliyetlerinde kullanmak üzere işbirlikçilerine iki adet araç satın aldırdığı tespit edilmiştir. Bunun üzerine yapılan çalışmalar neticesinde, dokümanlarda bahsi geçen iki araçtan birinin İstanbul ilinden çalıntı olduğu tespit edilmiş ve bu araç ilimiz Tatvan ilçesinde bulunarak muhafaza altına alınmıştır. Yapılan incelemeler neticesinde aracın üzerinde farklı amaçlarla kullanılma ihtimali bulunan, (bombalı saldırı amacıyla kullanma gibi) sonradan ilave bir kablo düzeneğinin oluşturulduğu tespit edilmiştir. İkinci aracın ise yine İstanbul ilinden temin edilen ve kırsal alanda kullanıma uygun, 4X4 özelliğinde arazi tipi bir araç olduğu, güvenlik güçlerimiz tarafından yapılan operasyon sonrasında işbirlikçi elemanlar vasıtasıyla tekrar İstanbul iline götürülerek satıldığı anlaşılmış, akabinde bu araç da İstanbul ilinde bulunarak muhafaza altına alınmıştır." denildi.

Açıklamada, Tatvan ilçesinde bulunan aracı İstanbul ilinden terör örgütü adına satın alarak Bitlis'e getiren şahsın 13 Nisan'da yakalandığı ve çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine konulduğu kaydedildi.

İstanbul ilindeki arazi tipi diğer aracı terör örgütü adına satın alarak Bitlis'e getiren şahsın ise halen aynı suçtan cezaevinde tutuklu bulunduğu belirtildi.

BİZE ULAŞIN