Hapse yolcu!

Hapse yolcu!
19.04.2012 Perşembe

57'lik adam, otobüste ayakta yolculuk ederken önündeki kadını, sürtünme yoluyla taciz etti. Mağdur dava açtı. Tacizci 8 yıl hapse mahkum oldu

Samsun'da yaşayan Recep Gözoğlu (57), halk otobüsünde yolculardan E.M'yi (45) "sıkıştırarak cinsel istismarda bulunmaktan" 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı. Olay geçen yıl Mart ayında, halk otobüsünde meydana geldi.

POLİSE KOŞTU
İddiaya göre, işçi emeklisi Recep Gözoğlu, ayakta yolculuk ederken, önünde duran E.M.'ye vücudunu değdirerek cinsel tacizde bulundu. Gözoğlu, rahatsız olan kadının uyarısına rağmen, tacizlerine devam etti. Bunun üzerine E.M., durumu otobosün şoförüne söyledikten sonra araçtan indi ve polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Halk otobüsünü durduran polis, Gözoğlu'nu yakaladı. '

SUÇSUZUM' DEDİ
Nöbetçi mahkemeye çıkarılan sanık, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tacizci hakkında, 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın son duruşması ise dün yapıldı. E.M., sanıktan şikayetçi olduğunu dile getirdi. Son duruşmada savunma yapan Recep Gözoğlu ise suçlamaları kabul etmeyerek, "Yaşlı bir bayana yer vermek için ayağa kalktım. Davacı kadın da önümde duruyordu. Kendisine sürtünmedim. Bana 'Az ileri gider misin' dedi. Ben de kenara çekildim. Otobüs kalabalık olduğu için sanırım bayan olayı yanlış anlamış olabilir" diye konuştu.

CEZAEVİNE KONDU
Ancak mahkeme, olay nedeniyle "genç kadının ruh sağlığının bozulduğunu" belirterek, Recep Gözoğlu'na "cinsel istismar" suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Kararın ardından Recep Gözoğlu tutuklanarak ceza-evine gönderildi.


Murat ALHAN


BİZE ULAŞIN