22 kişi böyle yakalandı

22 kişi böyle yakalandı
22.04.2012 10:24 Güncelleme: 22.04.2012 10:27

Hakkari'de 19 Ekim 2011'de 24 askerin şehit olduğu terörist saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında, özel harekat ve jandarma timlerinin, 22 kişiyi gözaltına aldığı operasyonun görüntüleri film sahnelerini aratmıyor.

Hakkari'de 19 Ekim 2011'de 24 askerin şehit olduğu terörist saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında, özel harekat ve jandarma timlerinin, 22 kişiyi gözaltına aldığı operasyonun görüntüleri film sahnelerini aratmıyor.

Hakkari Çukurca'da, 19 Ekim 2011'de 24 askerin şehit olduğu terörist saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin örgüt üyelerinin barındığı Kazan Vadisi'ne yaptığı operasyonda bazı teröristlerin üzerinde görüntü ve fotoğraflar çıktı.

Özel Yetkili Van Cumhuriyet Savcılığı'nca, bu görüntüler, istihbarat bilgileri ve teknik takip sonucu, 18 Nisan'da operasyon emri verilmiş, Hakkari merkez, Çukurcu merkez ile Kazan Vadisi'ndeki Kazan ve Cevizli köylerinin aralarında bulunduğu bir çok adrese düzenlenen operasyonlarla, terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları belirlenen 22 kişi gözaltına alınmıştı.

Van'a sevk edilen 5'i kadın 22 kişinin sorguları sürüyor.

-Film sahnesi gibi-

Jandarma ve Emniyet Özel harekat ekiplerinin, 22 kişiyi gözaltına aldığı Kazan ve Cevizli köylerindeki operasyon, arkadaşları tarafından kameraya alındı. Film sahnelerini aratmayan operasyon görüntüleri, basına dağıtıldı.

Görüntülerde, Hakkari'den başlayarak Kazan ve Cevizli köylerine zırhlı araçlar giren jandarma ve emniyet özel harekat ekiplerine kobra helikopterle davadan destek veriyor. Köyün çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alınarak, pusuya yatan özel harekat ekipleri, aramanın yapılacağı adresler önceden termal kameralarla tespit ediyor.


-Teröristler saldırı hazırlığını kameraya çekmişler-

Bu arada, Kazan Vadisi'nde düzenlenen operasyonda öldürülen teröristlerde ele geçirilen görüntüler de, medya mensuplarına verildi.

Görüntülerde, terör örgütü PKK'nın 24 askerin şehit olduğu Çukurca'daki hain saldırı öncesi yaptığı keşif ve hazırlıklar yer alıyor.

Silahlı 2 kadın teröristin kamyonette köyden topladığı erzakları ellerindeki listelerle karşılaştırması dikkat çekiyor.

Terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden olduğu belirtilen Brusk kod adlı Mizbah Ezer'in, çevresindeki silahlı 30 örgüt üyesine Kürtçe olarak eylem planını anlatmasının yer aldığı görüntülerde, teröristin bir eylemde verilen kayıpların hesabını yapması da kameraya yansıyor.
BİZE ULAŞIN