Kızgın dava

Kızgın dava
23.04.2012 Pazartesi

Model Özlem Tunç, üzerine yağ döküldüğü restorandan 5 bin TL istedi. Alamayınca hem garsonu hem de işletme müdürünü dava etti

İddiaya göre 30 Kasım 2011'da eşi ile birlikte Forum İstanbul'a giden model Özlem Tunç burada yemek yemek için bir restorana girdi. İskender kebap siparişi veren çift siparişlerini beklemeye başladı. Bir süre sonra garson Mehmet E. Z. içerisinde kızgın tereyağı bulunan tavayı İskender kebabın üzerine dökmeye çalışırken kazayla Tunç'un sol bacağına döktü. Büyük acı duyan genç kadın hemen lavaboya giderek bacağına soğuk su tuttu. Daha sonra işyeri yetkilileri Tunç'a bacağına sürmesi için krem getirdiler. Tunç kremi bacağına sürdükten sonra eşi ile birlikte AVM içerisinde bulunan revire giderek ilk müdahaleyi yaptırdı. Tunç ve eşi daha sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne gidip tedavisini yaptırırken restoran müdürü Hayati E. buraya geldi. Bunun üzerine kadının eşi Bayram Tunç, Hayati E.'ye haklarında şikayette bulanacağını belirtti.

RESTORAN RİCA ETTİ
Hayati E. ise Tunç'un eşine mağduriyetlerini gidereceklerini bu nedenle şikayetçi olmamalarını rica etti. Hayati E., çifti daha sonra telefonla arayarak ne kadar istediklerini sordu. Çiftin "5 bin lira verin bu konuyu kapatalım" demesi üzerine teklifi kabul etmeyen şirket yetkilileri ile Tunç davalık oldu.

MÜDÜR DE MAHKEMELİK
Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan savcılık garson Mehmet E. Z. ile personelin eğitimi konusunda sorumlu olduklarını gerekçesiyle personel sorumlusu Mustafa Y. ve restoran müdürü Hayati E. hakkında "taksirle yaralanmaya neden olmak" suçundan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Şüphelilerin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Orhan YURTSEVER

BİZE ULAŞIN