Bakırköy'de bir fabrikada yangın

Bakırköy'de bir fabrikada yangın
23.04.2012 10:10 Güncelleme: 23.04.2012 18:14

İstanbul Bakırköy'de bir fabrikada yangın çıktı.

İstanbul duman altı oldu.

Bakırköy'de içinde iş yerleri bulunan eski fabrika binasında yangın çıktı.

Yükselen dumanlar şehrin birçok yerinden görüldü.

Yangın saatler süren çalışmaların ardından söndürüldü.

Alevler yükseldi ve gökyüzünü kaplayan simsiyah bir duman kapladı.

İstanbul itfaiyesini alarma geçiren yangının adresi, Bakırköy'deki eski fabrika binasıydı.

Ancak içinde tekstil atölyesinden, kimyevi madde deposuna kadar çok sayıda iş yeri vardı.

Yanıcı ve patlayıcı maddeler sebebiyle bina alevlere teslim oldu.

200 itfaiyeci ve 70 araç yangın yerindeydi, çalışmalar saatlerce sürdü.

Yangının diğer binalara sıçramaması için büyük çaba gösterildi.

Havadan çekilen görüntüler, yangının büyüklüğünü gözler önüne serdi.

Anadolu Yakası'ndan dahi görülen yangın saatler sonra kontrol altına alındı.

Yangının çıkış sebebi henüz kesinlik kazanmadı ancak Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, kundaklama ihtimalini dile getirdi.http://m.takvim.com.tr/multimedya/galeri/sicakhaber/istanbulda-korkutan-yangin-402724125366?tc=15&albumId=41728&page=1

Valilikten yangın açıklaması

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Bakırköy'deki fabrika yangınına ilişkin, "Tekstil atölyelerinin olduğu bölgede, tinere bağlı çatı katında bu yanıcı maddenin parlaması sonucu bir atölyede başlayan yangın, bölgedeki 68 atölyeyi de etkiyecek şekilde şu anda devam ediyor" dedi.

Bu bayram gününün sevincini, bir yangının üzüntüsünde hissettiklerini belirten Mutlu, "Bakırköy ilçemizde tekstil atölyelerinin olduğu bölgede, tinere bağlı çatı katında bu yanıcı maddenin parlaması sonucu bir atölyede başlayan yangın, bölgedeki 68 atölyeyi de etkiyecek şekilde şu anda devam ediyor" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 80 civarında itfaiye grubunun yangına yoğun şekilde müdahale ettiğini ifade eden Mutlu, yangının kontrol altına alınmaya çalışıldığını kaydetti.

Vali Mutlu, ağırlıklı olarak tekstille uğraşan bu atölyelerde deri işlemeciliği yapıldığını ve iplik tesislerinin bulunduğunu belirterek, "Tekstile bağlı olması nedeniyle de yanıcı, yakıcı maddelerin yoğunluğundan dolayı yangının kontrol altına alınma süreci daha yoğun çaba gerektiriyor ama şu anda daha fazla yayılmaması için gereken tedbirler alındı. Bana ulaşan bilgiler, can kaybı ve yaralı olmadığı şeklinde. İşin sevindirici tarafı da bu. Ümit ediyoruz itfaiye grupları, yangını, zarar vermeden söndürecektir" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN