Bingöl'de çatışma: 3 şehit

Bingöl'de çatışma: 3 şehit
24.04.2012 15:11 Güncelleme: 25.04.2012 00:42
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Bingöl'deki çatışmaya ilişkin, ''İlk temasta 4 terörist etkisiz hale getirildi. Ardından birkaç saat sonrasında, yani öğle saatlerinde arazi arama tarama çalışmalarında bir temas daha gerçekleşti. Bu esnada maalesef 3 şehidimiz, 8 yaralımız var'' dedi.

Şahin, Bolu Valisi İbrahim Özçimen'i ziyaretinde gazetecilerin Bingöl'ün Genç ilçesindeki çatışmaya ilişkin sorusu üzerine, ''alanda sıcak temasın devam ettiğini'' belirterek, şunları söyledi:
''Askerimizin, Bingöl Genç kırsalında aldığı istihbaratı değerlendirerek, arazide arama tarama çalışması yaptığı sırada, sıcak temas gerçekleştirildi. İlk temasta 4 terörist etkisiz hale getirildi. Ardından birkaç saat sonrasında, yani öğle saatlerinde arazi arama tarama çalışmalarında bir temas daha gerçekleşti. Bu esnada maalesef 3 şehidimiz, 8 yaralımız var. Yaralılardan 3'ü geçici köy korucusu.''
Bakan Şahin, valilik ziyareti öncesi, geçirdiği kaza sonrası tedavi gören Merkez Valisi Ayhan Çevik'e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi'nde Çevik'in sağlık durumu hakkında bilgi alan Şahin, ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Vali Çevik'in geçen pazar sabahı TEM otoyolu Bolu mevkisinde Ankara istikametine yolculuk yaparken trafik kazası geçirdiğini anımsatarak, ''Doktorlar Valimizin durumunun umut verici olduğunu ifade ediyorlar. Şüphesiz, durumu ciddiyetini de koruyor. Çünkü kaza ağır bir kaza. Beyninde cereyan eden birtakım olumsuzluklar var. Ama bu olumsuzluklar gözaltına alınmıştır. Bir, iki gün sonrasında durumunda daha açık bir iyileşmeyi hep birlikte bekliyoruz. Doktorlarımızın müdahalelerine, tedavi yöntemine, hastanemizin genel hizmetine göre de naklini gerektiren durum yok. Köroğlu hastanemiz son derece donanımlı ve teşkilatlı bir hastane. Biz Bolu'ya aileyi ziyaret için geldik'' diye konuştu.

Şahin, valilik ziyaretinin ardından karayoluyla kentten ayrıldı.
BİZE ULAŞIN