Bulasşıcı saldırı

Bulasşıcı saldırı
24.04.2012 Salı

3 sağlık çalışanını darp eden saldırgan, serbest kaldı. Aynı gün 2 doktoru döverek yine gözaltına alındı

Gaziantep'te hasta yakını tarafından öldürülen doktor ve Van'da BDP'li vekil Özdal Üçer'in darp ettiği doktorun ardından, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet hız kesmedi. İzmir'in Karabağlar ilçesinde yaşayan Erkan Kıl (25), gürültü yaptığı gerekçesiyle kendisinden şikayetçi olan sağlık çalışanlarına döner bıçağı ile saldırdı. 3 sağlık çalışanı, Erkan Kıl'dan şikayetçi oldu. Aşırı alkollü olan saldırgan genç, gözaltına alındıktan bir gün sonra serbest bırakıldı. Serbest kaldığı gün rahatsızlandığını söyleyen Erkan Kıl, İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

HUYUNDAN VAZGEÇMEDİ
Erkan Kıl, bu kez kendisine müdahale etmek isteyen doktorlardan Neslihan Satılmış ile Metin Can'a saldırdı. 2 doktor canlarını zor kurtarırken, tekrar yakalanan Erkan Kıl, gözaltına alındı.

MECLİS'TE 'SİYAH ÇELENK' EYLEMİ
Türk Sağlık-Sen, son günlerde artan "sağlık görevlilerine ve hekimlere yönelik şiddete" sessiz kalmadı. BDP'li vekil Özdal Üçer'in Van'da bir doktoru dövmesine tepki gösteren Türk Sağlık Sen, bugün Meclis kapısına siyah çelenk bırakacak.

Metin BURMALIBİZE ULAŞIN