Cezaevi önünde Ağar bekleyişi

Cezaevi önünde Ağar bekleyişi
24.04.2012 16:56 Güncelleme: 24.04.2012 16:56

Pidesiyle ünlü olan ilçeye yaklaşık 1 kilometre mesafede, ormanlık alandaki cezaevinde dört koğuş ve iki disiplin hücresi bulunuyor.

Susurluk davasında aldığı 5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onandıktan sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hakkında yakalama emri çıkardığı Mehmet Ağar, cezasını Aydın'ın Yenipazar ilçesinde bulunan Yenipazar K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda çekecek.

Kadın ve çocuk hükümlüler için ayrı bölümlerle kütüphane ve konferans salonu da yer alıyor. Yanından dere geçen cezaevi, 42 kişilik kapasiteye sahip. İki yıl cezaevinde kalacak olan Ağar'ın, bugün ya da yarın gelerek teslim olması bekleniyor.

4 koğuş, 2 disiplin hücresi bulunan ilçe tipi cezaevi olan Yenipazar Cezaevi'nin içinde ve dışındaki tadilat çalışmalarının son aşamaya geldiği, yenilenen kapıların montajının yapıldığı ve tel örgülerin yerleştirildiği bildirildi.

Bir hafta önce başlayan çalışmalar nedeniyle tutuklu ve hükümlülerin başka cezaevine gönderildiği cezaevinin önünde çok sayıda basın mensubu, bekleyişini sürdürüyor.

Mehmet Ağar ceza çekecek, Yenipazar reklâm yapacak


Susurluk davasında 5 yıl hapis cezasına çarptırılan DP eski Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın kalacağı cezaevinin bulunduğu Yenipazar halkı "ünlü" hükümlüsü dolayısıyla ilçenin tanınacağını söylüyor.

Ağar'ın cezaevine getirileceğinin öğrenilmesinin ardından sakin bir ilçe olan Yenipazar'da kısmi hareketlenme başladı. Jandarma araçlarının devriyesinin hızlandığı ilçedeki vatandaşlar, cezaevinde hafif cezası olan mahkûmların kaldığını ifade ediyor. Bir vatandaş, "Burası küçük bir ilçe. Olumlu olur, ziyaretçisi fazla olur. Yerel halk için, esnaf için bir gelir kaynağı olabilir. Burası sakindir, ağır suçlular olmaz." dedi. Bir başka vatandaş ise Yenipazar'ın Ağar'ın gelmesinden sonra meşhur olacağını belirterek, "Herhalde meşhur oluruz, en fazla o getirisi olur. Biraz daha Yenipazar'ın ismi duyulur." diye konuştu. Bir başka vatandaş da cezaevinin yer konumundan dolayı seçilmiş olabileceğini vurgulayarak, "Şehirdışında ve sakin olduğu için seçilmiş olabilir. Hiçbir olay olmaz." dedi. Bir vatandaş ise cezaevini Mehmet Ağar'ın gelip gördüğünü, kendisinin istediğini öne sürdü.
BİZE ULAŞIN